עורכי דינו של טראמפ דחו את התנאים לראיון של הנשיא עם חוקר מעורבות רוסיה בבחירות

רוברט מולר, החוקר את מעורבות רוסיה בבחירות ב-2016, עשוי לזמן את הנשיא להעיד אם הוא לא יסכים לתנאים שהציע. לפי גורם המעורה בפרטים, הם דורשים שטראמפ לא יישאל על שיבוש החקירה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ בבית הלבן, בשבוע שעבר
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

עורכי דינו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ דחו הערב (רביעי) את התנאים שהציע החוקר המיוחד רוברט מולר לראיון עם הנשיא בעניין קשרי קמפיין הבחירות שלו עם רוסיה. עורכי הדין של הנשיא דחו היום את התנאים שהציע מולר בשבוע שעבר, ולפי גורם המעורה בפרטים הם דרשו כי טראמפ לא יישאל על שיבוש החקירה בראיון. עם זאת, הם לא דחו לחלוטין את הראיון.

זה שמונה חודשים מנהלים הצוות של טראמפ ומולר משא ומתן באשר לתנאי הראיון של הנשיא עם החוקרים. אחד מעורכי דינו של טראמפ, ג'יי סקלו, אישר כי תגובת הצוות המשפטי של הנשיא נשלחה למולר, אך לא פירט על תוכנה. עורך הדין המוביל את צוות ההגנה, רודי ג'וליאני, אמר בתגובה: "כמו שאמרנו בעבר: חקירתו של מולר צריכה להסתיים, ללא דיחוי נוסף".

ראיון עם אחד מעורכי דינו של טראמפ בפוקס ניוז

דחיית התנאים שהציע מולר מצביעה על הפער הגדול שעדיין קיים בין שני הצדדים. בתרחיש הקיצוני ביותר, מולר עשוי לזמן את טראמפ לעדות בפני חבר מושבעים ללא הסכמתו. לפי דיווחים, בשבוע שעבר עורכי דינו של טראמפ התכוונו להודיע למולר כי הם דוחים את בקשתו לראיין את הנשיא, מחשש שטראמפ יפליל את עצמו אם יתראיין. טראמפ בטוח שהוא יצליח לשכנע את מולר כי הוא חף מפשע, וביקש כן לקיים את השיחה ביניהם, בתנאים שיוסכמו על ידי צוותו המשפטי.

עמיתיו ומקורביו של מולר, שעמד בראש האף-בי-אי בין השנים 2010-2013, טענו כי הוא יעשה כל שביכולתו כדי להביא את טראמפ להעיד במסגרת חקירת מעורבות רוסיה בבחירות. הם ציינו כי אם טראמפ לא יסכים לבוא באופן רצוני, מולר לא יהסס לזמן אותו להעיד בפני חבר מושבעים. אם זימון כזה אכן יישלח, עורכי דינו של טראמפ צפויים להתנגד לו נחרצות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ