ארה"ב הודיעה שתטיל סנקציות על רוסיה בעקבות הרעלת המרגל הרוסי בבריטניה

משרד החוץ של ארה"ב הודיע כי רוסיה הפרה את החוק הבינלאומי כשהרעילה את המרגל הרוסי סרגיי סקריפל ובתו יוליה במארס השנה. לפי דיווח בארה"ב, הסקנציות יכללו הגבלה על ייצוא לרוסיה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ ופוטין בהלסינקי, בחודש שעבר
טראמפ ופוטין בהלסינקי, בחודש שעברצילום: Grigory Dukor/רויטרס

ארה"ב הטילה הערב (רביעי) סנקציות על רוסיה בעקבות הרעלת המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפל ובתו יוליה בבריטניה במארס השנה. משרד החוץ של ארה"ב הודיע על המהלך לאחר שהכריז כי ארה"ב קבעה שנעשה שימוש בגז עצבים רוסי על מנת להרעיל את השניים.

"ארה"ב קבעה כי רוסיה הפרה את החוק הבינלאומי האוסר על שימוש בנשקים ביולוגיים וכימיים, והשתמשה בחומרים כימיים או ביולוגיים קטלניים נגד אזרחיה", אמרה דוברת משרד החוץ, הת'ר ניוארט. היא לא פירטה אילו סנקציות יוטלו ומה יהיה היקפן, אך ברשת אן-בי-סי דווח כי סבב הסנקציות הראשון יכלול איסור על ייצוא לרוסיה של "חומרים רגישים" הנוגעים לביטחון לאומי.

לפי הדיווח, סבב סנקציות נוסף יוטל בעוד שלושה חודשים אם רוסיה לא תספק ביטחונות שלא תשתמש בנשק כימי או ביולוגי. עוד דווח כי סבב הסנקציות השני עלול לכלול ירידה בדרג היחסים הדיפלומטיים בין המדינות, הגבלת מסלולי הטיסה של חברת התעופה הרוסית לארה"ב ופגיעה בכל קשרי המסחר בין ארה"ב ורוסיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ