לפקקים בניו יורק יש סיבה מפחידה במיוחד: ברון הסמים הגדול בעולם

אל צ'אפו, ברון הסמים המקסיקאי, נשפט בברוקלין אך מוחזק בכלא שמור במנהטן. בגלל שהוא כבר ברח מהכלא פעמיים בעבר, העברתו דורשת סגירה מלאה של הגשר שמחבר בין חלקי העיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אל צ'אפו מועבר מברוקלין למנהטן על גשר ברוקלין הסגור, השבוע
אל צ'אפו מועבר מברוקלין למנהטן על גשר ברוקלין הסגור, השבועצילום: AFP

ניו יורק מכונה "העיר שלא ישנה", אבל כל מי שחי בה, או אפילו ביקר בה, יודע שהיא יכולה להיקרא באותה המידה "העיר שתמיד פקוקה". אך הסיוט התחבורתי הקבוע נעשה בשנה האחרונה גרוע אפילו יותר: הבאתו של ברון הסמים הגדול בעולם, המכונה "אל צ'אפו", מהכלא השמור במנהטן לדיונים משפטיים בברוקלין סותמת את ציר התחבורה העיקרי בין ברוקלין למנהטן. 

אל צ'אפוצילום: Henry Romero/רויטרס

אל צ'אפו, ששמו האמיתי הוא חואקין גוזמן לוארה, ברח כבר פעמיים מבתי כלא שמורים במקסיקו. כדי למנוע ממנו להימלט גם הפעם לפני משפטו, הוא מוחזק בכלא שמור במיוחד במנהטן ומובא לדיונים בבית המשפט בברוקלין. בגלל הפרופיל הגבוה של הפושע, המשטרה חוסמת את התנועה לשני הכיוונים בגשר ברוקלין בכל פעם שהוא מועבר מצד לצד.

הדרך מהכלא במנהטן בו כלוא אל צ'אפו לביהמ"ש בברוקלין

אם כיום החסימות גורמות למאות כלי רכב לעמוד במקום בעוד שיירת המכוניות והאופנועים עושה את דרכה מעל הנהר, בחודש נובמבר המצב צפוי להיות גרוע בהרבה. משפטו של אל צ'אפו יחל, והדיונים בו ייערכו מדי יום, כך שהגשר ייסגר פעמיים - בשעות הבוקר העמוסות, ובשעות הערב העמוסות.

המצב המתסכל הזה עוד עשוי לסייע לאל צ'אפו, שכן עורכי דינו ביקשו להעביר את התיק לבית המשפט במנהטן או בפילדלפיה, בטענה שהמושבעים במשפט לא יכולים להיות אובייקטיבים אם הם רואים באל צ'אפו כאחראי לפקק בו עמדו בדרך לבית המשפט. ברון הסמים, שעמד במשך עשרות שנים בראש קרטל הסמים סינלואה, אחראי על פי התביעה האמריקאית למותם של אלפי בני אדם במקסיקו לאורך שנות שלטונו בקרטל.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ