דרך האפליקציה, בשידור חי, תושבי קליפורניה חזו בשריפות הענק בחצר האחורית שלהם

דניאל פרז ופרנק גרוסו הם שניים מתושבי אזור יער קליבלנד שבדרום קליפורניה שנאלצו להתפנות מבתיהם בגלל השריפות באזור. מצלמות האבטחה איפשרו להם לראות את האש ולדבר עם הכבאים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השריפות בקליפורניה, לפני עשרה ימים
השריפות בקליפורניה, לפני עשרה ימיםצילום: Ringo H.W. Chiu/אי־פי

השריפות שהשתוללו ביער קליבלנד שבדרום קליפורניה כבר גרמו לדניאל פרז ולמשפחתו להתפנות מהאזור, אבל הוא ביקש מהמשטרה ומכוחות כיבוי האש לשוב לרגע אחד - כדי להדליק את מצלמות האבטחה בביתו ולכוון אותן לכיוון התקדמות האש. "הלכתי לעבודה, ובשעות אחר הצהריים ראיתי באפליקציה של המצלמות שהן עברו למצב ראיית לילה", מסביר פרז. 

דרך התמונה הורדרדה, הוא ראה איך לאט לאט, האש מתקרבת לביתו. "פשוט צפיתי בשידור חי בהכל עולה באש, ואני יושב במשרד שלי, רועד מפחד", סיפר פרז. המצלמות, שנשלטות על ידי האפליקציה, שידרו לפרז מחזה קשה במיוחד: שידור חי של ביתו ורכושו עולה בלהבות, בעוד הוא לא יכול לעשות דבר בנידון.

לצפייה בסרטון מביתו של דניאל פרז

הסרטון מביתו של דניאל פרז

גם שכנו של פרז, פרנק גרוסו, חווה חוויה דומה. גרוסו, אשתו וכלבם התפנו אמנם מביתם בגלל השריפות, אך לפני שעזבו דאגו לכוון את המצלמות לכיוון העמק ממנו הגיעו הלהבות. "כל היום צפיתי באש מתקרבת לכיוון ביתי", מספר גרוסו, "ואז ראיתי דמות מתקרבת לדלת". הדמות, כך גילה, היה איש כבאות שרצה לוודא שהבית ריק.

האפליקציה איפשרה לגרוסו להגיב לשאלות של הכבאי, אף שהיה במרחק עשרות ק"מ מהמקום. "אמרתי לו שאין איש בבית ושלא צריך לשבור את הדלת ולהיכנס", אמר, "אשתי ואני פשוט צפינו בו נלחם בלהבות מסביב לבית דרך המצלמות. זה היה מטורף. ראיתי את הכל בטלפון שלי".

תמונות ממצלמות האבטחה בביתו של דניאל פרז

גם פרז וגם גרוסו היו ברי מזל: הכבאים הצליחו להציל את הבתים שלהם. גרוסו החל במבצע איסוף כספים למען הכבאים במחוז, כדי להודות להם על עבודתם בשבועות האחרונים. הם שניהם שמחים על ההזדמנות שהיתה להם להיות מחוברים למתרחש בחצר האחורית שלהם, בשידור חי. אבל פרז מודה שזה לא מתאים לכל אחד: "אני בן אדם שמעדיף לדעת. אני מעדיף לראות מה קורה, ועכשיו אני יודע למה לצפות".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ