דיווח: איש סודו של טראמפ פנה נגדו בעקבות לחץ מצד אביו ניצול השואה

לפי וול סטריט ג'ורנל, אביו של מייקל כהן אמר לו כי הוא לא שרד את השואה כדי ששמו יוכתם על ידי טראמפ. כהן אמר בבית המשפט כי שילם דמי שתיקה לנשים בהוראת הנשיא

אי-פי
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כהן ביציאה מבית המשפט בניו יורק, שלשום
כהן ביציאה מבית המשפט בניו יורק, שלשוםצילום: Mary Altaffer/אי־פי

איש סודו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, מייקל כהן, פנה נגד הנשיא בלחץ אביו ניצול השואה - כך דיווח היום (חמישי) העיתון וול סטריט ג'ורנל. על פי הדיווח, אביו של כהן, ששימש עורך דינו של הנשיא, אמר לבנו כי הוא לא שרד את השואה כדי ששמו יוכתם על ידי טראמפ.

כהן הודה שלשום במסגרת עסקת טיעון כי עבר על חוקי מימון הבחירות בארה"ב והעביר דמי שתיקה לנשים בהוראת הנשיא. הודאה זו מסמנת את הפעם הראשונה שחבר במעגל הפנימי של טראמפ מדבר בבית המשפט והופך את הנשיא שותף לדבר עבירה.

לפי וול סטריט ג'ורנל, מוריס כהן, ניצול שואה פולני, דחק מוקדם יותר השנה בבנו להיות כן בנוגע לטראמפ. עוד דווח כי כהן פרסם ציוץ, שנמחק מאוחר יותר, ובו כתב: "כבנו של ניצול שואה פולני, התמונות והקולות של מדיניות הפרדת המשפחות של הנשיא מכאיבות בלב". ציוץ זה מתייחס למדיניות הפרדת משפחות המהגרים בגבול ארה"ב, שנועדה להרתיע מהגרים מאמריקה הלטינית המנסים להיכנס לארה"ב.

אנשי סודו של הנשיא בבית המשפט - סיקור נרחב: עורך דינו האישי של טראמפ הודה ששילם דמי שתיקה לנשים בהוראת הנשיא הישג למולר: מנהל הקמפיין לשעבר העלים מס בשווי עשרות מיליוני דולרים השמים עוד לא נפלו, אבל האדמה מתחת לרגליו של טראמפ החלה לרעוד | חמי שלו בשידור מהסלון ועם קו קטוע: הדרמה תפסה את כלי התקשורת בארה"ב בהפתעה מה צפוי עכשיו: מדריך להתפתחויות האחרונות ■ עורך דינו של מייקל כהן: ישמח לספר לחוקר המיוחד כל מה שהוא יודע

הסדר הטיעון של כהן היה אחת משתי מכות שניחתו על הנשיא שלשום: ההסדר פורסם כמעט באותו זמן שבו מנהל הקמפיין לשעבר של טראמפ, פול מנפורט, הורשע בבית משפט בווירג'יניה, בשמונה עבירות פיננסיות. משפט זה היה הראשון שנולד ממאמציו של החוקר המיוחד רוברט מולר.

בעסקה שאליה הגיע עם התביעה, כהן בן ה–51 הודה בשמונה סעיפי עבירה, בהם התחמקות מתשלום מסים. גזר דינו צפוי להינתן ב–12 בדצמבר, והוא צפוי לעונש של ארבע עד חמש שנות מאסר.

בנוסף, מנכ"ל החברה שמוציאה לאור את הצהובון נשיונל אינקוויירר, שמעורבות בפרשת דמי השתיקה לנשים, קיבל חסינות מהתביעה בארה"ב. 

לפי העיתון וול סטריט ג'ורנל, דייוויד פקר נפגש עם התביעה כדי למסור פרטים על מעורבת כהן וטראמפ בתשלומים לנשים שטענו כי ניהלו רומנים עם הנשיא. פקר זומן לראשונה על ידי התביעה לפני ארבעה חודשים.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ