ההוריקן שהיה צפוי לפגוע בהוואי נחלש לדרגת סופה טרופית

השירות המטאורולוגי של ארצות הברית הודיעה שההוריקן אמנם האט, אבל תושבי האיים בהוואי עדיין עלולים לסבול מגשמים, רוחות חזקות והצפות. "זה עדיין לא נגמר", אמר ראש העיר של הונולולו

ניו יורק טיימס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גולשים מנצלים את השעות לפני פגיעת הסופה, אתמול
גולשים מנצלים את השעות לפני פגיעת הסופה, אתמולצילום: John Locher/אי־פי

השירות המטאורולוגי של ארה"ב הוריד את דירוגו של הוריקן ליין, שאיים להכות בהוואי, לסופה טרופית. יחד עם זאת, מטאורולוגים מזהירים שתושבי האי עדיין עלולים לחוות גשמים כבדים, הצפות ורוחות חזקות. במהלך היומיים האחרונים הורידה הסופה ליין כמטר של גשם בחלקים של האי הגדול של הוואי, ורבים מהתושבים נאלצו לעזוב את בתיהם. ראש העיר של הונולולו, קירק קאדוול, אמר שעל התושבים להישאר ערניים. "החדשות הטובות הן שדירוג הסופה ירד", אמר, "אבל זה לא אומר שזה נגמר". הסופה, שהאטה למהירות של כמה קילומטרים לשעה, צפויה להמשיך להיחלש.

באי מאווי פרצו הלילה שלוש שריפות, ככל הנראה כתוצאה מעמודי חשמל שקרסו, ולובו בידי הרוחות החזקות. על שתיים מהשריפות הושגה שליטה, ועד כה נפגעו כ-1,500 דונם. "ציפינו להצפות, רוחות חזקות, גלים גדולים", הסביר ראש העיר של מאווי אלן ארקוואה. "לא ציפינו למעט גשם ושריפות גדולות. אנחנו מקווים שיירד מספיק גשם כדי לכבות את השריפות, אבל לא מספיק גשם כדי לגרום למפולות".

על פי התחזיות הקודמות, הורקין ליין צפוי היה להביא עמו רוחות במהירות של עד 200 קמ"ש. השירות המטאורולוגי הזהיר מ"שיטפונות ומפולות מהירים ומסכני חיים", וזאת גם אם הסופה לא תפגע באיים עצמם אלא רק בסביבתם. 

שריפות במאווי, אתמולצילום: SOCIAL MEDIA/רויטרס
החוף בוואימנאלו בהוואי, אתמולצילום: HUGH GENTRY/רויטרס

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ