רויטרס
הארץ

טיסה מדובאי לניו יורק שעליה יותר מ-500 בני אדם הועברה להסגר לאחר שכמאה נוסעים אמרו כי הם אינם חשים בטוב, כך נמסר היום (רביעי) מהרשויות. נציגי המרכז למניעת מחלות ובקרתן (CDC) עובדים עם נציגי רשויות נוספות כדי להעריך את מצב הנוסעים במטוס שחונה כעת בנמל התעופה JFK.

טיסה 203 של חברת אמירייטס נחתה בניו יורק בסביבות השעה 16:00 (שעון ישראל), כשבמטוס 521 נוסעים ואנשי צוות. הסימפטומים של הנוסעים החולים כוללים שיעולים וחום גבוה.

מהמשטרה נמסר כי המטוס הועבר למקום מרוחק מהטרמינל ושם נבדק מצב הנוסעים. נציגי הרשויות מודדים בין היתר את מידת החום של הנוסעים. נוסעים שאינם חולים הורשו להמשיך עם תוכניות הנסיעה שלהם, נמסר מדובר מטעם ה-CDC. הרשויות אישרו עד כה כי לפחות 19 מהנוסעים אכן חולים. עשרה הם נלקחו לבית חולים, ואילו תשעת האחרים סירבו לקבל טיפול, כך נמסר ממשרד ראש העיר ניו יורק.

רשת החדשות BBC דיווחה כי קיים חשד כי הנוסעים סובלים מהרעלת מזון. עם זאת, באותה רשת דווח גם מפי דוברו של ראש העיר ניו יורק כי כמה מהנוסעים הגיעו מהעיר מכה בסעודיה, שסובלת כעת מהתפרצות שפעת.

דוברת הבית הלבן אמרה כי עדכונים על המטוס הועברו לנשיא דונלד טראמפ. עדכונים בנושא הועברו גם לראש העיר ניו יורק ביל דה בלאזיו. 

גולשים בטוויטר שהציגו עצמם כנוסעים במטוס העלו דיווחים לרשת. כך, ארין סייקס, כתבה כי המסע היה "למעשה מרפאה מעופפת", ושאלה מדוע כמה מהנוסעים הורשו לעלות לטיסה. בנוסף, לארי כהן, העלה לטוויטר תצלומים של עשרות רכבי משטרה ואמבולנסים מחוץ למטוס. "כל מה שנאמר לנו הוא שיש נוסעים חולים ושאנחנו צריכים להמתין", הוא מסר לסוכנות רויטרס בהתכתבות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ