פוליטיקאי שנטען כי תקף מינית קטינות תובע את סשה ברון כהן: הוצגתי באופן מעוות

רוי מור חשב שהוא מקבל פרס על תמיכתו בישראל, אך הופתע והפסיק את הראיון כשהקצין ערן מורד בגילומו של הקומיקאי שלף "גלאי פדופילים". כעת הוא תובע פיצויים בסך 95 מיליון דולר

אמיר תיבון
אמיר תיבון
וושינגטון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מור בקמפיין הבחירות למושב מטעם אלבמה בסנאט, בשנה שעברה
אמיר תיבון
אמיר תיבון
וושינגטון

הפוליטיקאי הרפובליקאי רוי מור, שנטען כי תקף מינית קטינות, הגיש היום (רביעי) תביעה לפיצויים בסך 95 מיליון דולר נגד הקומיקאי סשה ברון כהן. האחרון ראיין את מור לסדרת הטלוויזיה של "מי זו אמריקה". מור, שופט בדימוס שהפסיד בשנה שעברה בהתמודדות על מושב בסנאט מטעם מדינת אלבמה, הופיע בפרק השלישי של הסדרה בתור אחד מקורבנותיו של "ערן מורד", הקצין הישראלי ששמגלם כהן. התביעה הוגשה לבית משפט מחוזי בוושינגטון, שם התקיים הראיון עם מור בתחילת השנה.

לצד כהן, מור תובע גם את רשת שואוטיים ותאגיד התקשורת CBS שמימנו את הפקת הסדרה. לטענת מור, בתחילת השנה יצר עמו קשר מפיק מטעם ערוץ טלוויזיה בדיוני ששמו "ירושלים טי-וי". המפיק עדכן את מור כי הוא נבחר לקבל פרס מיוחד מטעם הערוץ לאות הוקרה על תמיכתו ארוכת השנים במדינת ישראל, וכי הפרס יוענק לו בראיון מיוחד בוושינגטון. מור הסכים כמעט מיד להגיע לקבל את הפרס בוושינגטון, ואשתו הצטרפה אליו לנסיעה. מור הוא איש ימין קיצוני שמשתייך לזרם האוונגליסטי בנצרות ותומך בהתלהבות בממשלת ישראל.

בוושינגטון פגש מור לראשונה את דמותו של ברון כהן. בתחילת הראיון, הקצין הישראלי החמיא למור על תמיכתו בישראל ותהה מדוע דווקא באלבמה השמרנית ישנה תמיכה כה גבוהה בישראל. בתוך שתי דקות, הראיון עלה על שרטון, לאחר שהמראיין ביקש להשיג למור המצאה ישראלית חדשנית: גלאי פדופילים. כאשר המכשיר סרק את בגדיו של מור, הוא צפצף, מה שכביכול הצביע על כך שהוא פדופיל. מור, שמספר נשים האשימו בשנה שעברה שהטריד אותן או ניסה לקיים איתן יחסי מין כשהיו קטינות והוא היה בשנות השלושים לחייו, קם ועצר את הראיון.

הטענות נגד מור עלו בבחירות המיוחדות לסנאט שנערכו בדצמבר שעבר באלבמה. מספר נשים סיפרו ל"וושינגטון פוסט" ובהמשך לכלי תקשורת נוספים, כיצד מור, שמציג את עצמו כנוצרי אדוק, ניסה לשכנע אותן לקיים עמו יחסי מין כשהיו קטינות. אחת מהן טענה כי מור הציע לה לשכב אתו כאשר היא הייתה בת 14 והוא בן 32. מור הכחיש את הטענות. הוא הפסיד במדינה בפער זעום של כ-2% מהקולות, וזו היתה הפעם הראשונה זה 20 שנה שדמוקרט ניצח בבחירות לסנאט באלבמה.

בתביעה טוען מור כי האופן בו הוצג ב"מי זו אמריקה" גרם נזק כבד לו ולמשפחתו. "אם מור היה יודע ש'ערן מורד' הוא למעשה סשה ברון כהן, הוא לעולם לא היה מסכים לקיים את הראיון", נכתב בתביעה. "האופן השקרי והמעוות שבו הוצג מור כעבריין מין, בשידור טלוויזיה ארצי ובינלאומי, גרם נזק כבד למעמדו, ופגע קשות בו ובמשפחתו". בתביעה נכתב גם כי מור הזהיר את כהן ואת רשת שואוטיים לפני שידור הפרק בכיכובו, אולם הם התעלמו מאזהרותיו.

חלק מהתביעות שהוגשו נגד כהן בעבר, בין השאר על סרטו "בוראט", נדחו בשל העובדה שהמרואיינים חתמו על טופס משפטי המתיר לשדר את הראיונות עימם. מור טוען בתביעת הענק שלו כי החתימה שלו הושגה באופן שקרי, ולכן המסמך מבוטל ואינו תקף. כהן ורשת שואוטיים טרם הגיבו לתביעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ