הדמוקרטים בארה"ב: הפרופ' שהבטיח מידע מפליל על קלינטון נעדר חודשים ואולי מת

עורכי דין מטעם הוועדה הלאומית הדמוקרטית טוענים כי ניסו לשווא ליצור קשר עם ג'וזף מיפסוד, שעל פי החשד הבטיח ליועצו לשעבר של טראמפ, שנשלח שלשום לכלא, מידע מפליל על יריבתו הדמוקרטית

בלומברג
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פפדופולוס בוושינגטון, שלשום
פפדופולוס בוושינגטון, שלשוםצילום: בלומברג

יותר מיממה לאחר שיועצו לשעבר של הנשיא דונלד טראמפ, ג'ורג' פפדופולוס, נשלח לשבועיים בכלא משום ששיקר לחוקריו על קשריו עם פרופסור מלטזי שהבטיח לו מידע מפליל מגורמים רוסים על הילרי קלינטון, מתריעים עורכי דין של הוועדה הלאומית הדמוקרטית כי ייתכן שאותו פרופסור, ג'וזף מיפסוד, מת.

הוועדה הדמוקרטית הלאומית, שתובעת את רוסיה, את מטה הבחירות של טראמפ ואת ויקיליקס בהתערבות בבחירות לנשיאות בארה"ב ב-2016, טוענת באמצעות עורכי דינה במסמכים שהוגשו לבית משפט שלשום (שישי) כי היא סבורה שכל הצדדים בתביעה קיבלו הזמנה למשפט "מלבד מיפסוד שנעדר וייתכן כי מת". עורכי הדין שמסרו את ההצהרה הזו לא הרחיבו מעבר לכך. שימוע בתיק הזה מתוכנן להיערך ביום חמישי בבית משפט פדרלי במנהטן.

הוועדה חזרה על הטענה הזו גם בפני האתר "דה היל" וציינה כי שלחה חוקר שימצא את מיפסוד, שנעדר זה חודשים, וכי לאותו חוקר נאמר שייתכן שהפרופסור מת. "הוועדה ניסתה למצוא את מיפסוד במשך חודשים ולא הצליחה לאתר אותו או ליצור עמו קשר. בנוסף, מדיווחים שונים עולה כי הוא נעלם ולא נראה זה חודשים", אמרה דוברת הוועדה אדריאן ווטסון.

מיפסוד לימד באוניברסיטה פרטית ברומא לפני היעלמותו המסתורית וזמן קצר אחרי ששמו עלה כדמות מפתח בחקירת התערבות רוסיה בבחירות בארה"ב. עוד נמסר כי את הפרופ' מנסים למצוא לשווא גם חוקרים איטלקים שמחפשים אותו בגין האשמות במעילה כספית וכי ארוסתו אמרה מוקדם יותר השנה לעיתון ביזנס אינסיידר שהיא גם כן לא מצליחה ליצור איתו קשר.

ג'ורג' פפדופולוס, יועץ לשעבר בקמפיין הבחירות של טראמפ, נשלח שלשום ל-14 ימים בכלא על ששיקר ל-FBI בחקירת ההתערבות הרוסית. פפדופולוס הודה באוקטובר בשנה שעברה כי שיקר לחוקרים על קשריו עם רוסיה, לרבות על התקשרותו עם הפרופסור המקורב למשרד החוץ במוסקבה, שהציע להעביר התכתבויות פרטיות וחומרים מפלילים על המועמדת הדמוקרטית, הילרי קלינטון. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ