קושנר: הגיע לפלסטינים לאבד את הסיוע אחרי שהשמיצו את ממשל טראמפ

חתנו ויועצו של טראמפ טען כי הצעדים העונשיים שנקט לא פוגעים בסיכוי להגיע להסדר, ומסלקים את ה"שקרים". קושנר מאמין שלמרות הצהרותיה, הרשות תסכים לשוב למשא ומתן

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'ארד קושנר בוושינגטון, בחודש שעבר
ניו יורק טיימס

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אומר שצעדי הענישה של הממשל האמריקאי נגד הפלסטינים לא פוגעים בסיכויים להשיג הסכם שלום בינם לבין ישראל. הוא אמר את הדברים בראיון לניו יורק טיימס, שלושה ימים אחרי הודעת ארה"ב על סגירתה הנציגות של אש"ף בוושינגטון. 

לדבריו, הגיע למנהיגים הפלסטינים לאבד את הסיוע אחרי שהשמיצו את ממשל טראמפ. הוא הוסיף כי רוב הסיוע שארה"ב העניקה לאונר"א ולארגונים פלסטיניים אחריים בוזבז בכל מקרה. "לאף אחד אין זכות קנויה לסיוע אמריקאי", ציין. 

קושנר אמר שטראמפ למעשה משפר את הסיכויים לשלום על ידי סילוק "מצגי השווא" סביב הניסיונות להגיע להסכם שלום במזרח התיכון. "יש יותר מדי מצגי שווא שנוצרו – מצגים שאנשים מעריצים – שאני חושב שהיו צריכים להשתנות", אמר בראיון. "כל מה שאנו עושים הוא להתמודד עם הדברים כפי שאנו רואים אותם, בלי לפחד לעשות את הדבר הנכון. אני חושב שכתוצאה מכך יש סיכוי גבוה הרבה יותר באמת להגיע להסדר שלום".

ההחלטה לסגור את נציגות אש"ף בוושינגטון באה אחרי שורה של קיצוצים בסיוע אמריקאי לפלסטינים, ומצטרפת להלחלטה להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים. לדברי קושנר ההחלטה להעביר את השגרירות לירושלים הגבירה את אמינותו של הנשיא לאחר שזה הבטיח במסע הבחירות שיעשה זאת. הוא אמר שהסיוע התפתח לתוכנית ארוכת שנים שהפלסטינים שפיתחו תחושת זכאות כלפיה, אך ללא שום תוכנית שתסייע להם לפעול בכוחות עצמם.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ