משפט בארה"ב חשף את היקף הסחר בקטינות ותיירות המין ברפובליקה הדומיניקנית

אמריקאי בן 51 שנסע לעיר הנופש פוראטו פלאטה לשכב עם שתי נערות, בנות 13 ו-15, נתפס ונשלח ל-17 שנות מאסר. עשרות אלפי נשים במדינה עוסקות בזנות, רובן נכנסו לתעשיית המין כקטינות

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשים מהרפובליקה הדומיניקנית שניסו להגר לארה"ב. העוני במדינה הופך ילדות לטרף קל
נשים מהרפובליקה הדומיניקנית שניסו להגר לארה"ב. העוני במדינה הופך ילדות לטרף קלצילום: ADREES LATIF/רויטרס

אזרח ארה"ב שהודה כי ביקר ברפובליקה הדומיניקנית כדי לקיים יחסי מין עם קטינות נידון ל-17 שנות מאסר. לפי התובע הכללי של פלורידה, תיאודור סימונדס, בן 51, נסע לפוארטו פלאטה במארס בשנה שעברה, ושם שכב עם שתי נערות, בת 13 ובת 15. משפטו שופך אור על סחר בקטינות ותיירות המין במדינה.

הקרבה של הרפובליקה הדומיניקנית לארה"ב וחופיה היפהפיים הופכים אותה ליעד מבוקש לחופשות. אבל נוכח העוני השורר במדינה, ילדים שמחפשים דרכים לפרנס את משפחותיהם עלולים להפוך לטרף קל. לפי מחקר של סוכנות האו"ם, ברפובליקה הדומיניקנית יש בין 25 אלף ל-35 אלף נשים שעוסקות בזנות, 60% מהן נכנסו לתעשיית המין כקטינות. הזנות ברפובליקה הדומיניקנית היא חוקית, אך המדינה אוסרת בתי בושת ושידול לקיום יחסי מין. בהתאם לחוק, גיל ההסכמה ליחסי מין הוא 18.

"אין שום חסינות למבצעי הפשעים המתועבים האלה, בין שהם מבוצעים בבית ובין שבחו"ל", אמר בנג'מין גרינברג, התובע הכללי בדרום פלורידה.

לפי מסמכי בית המשפט, סימונדס התכתב עם הנערות בפייסבוק. הוא שאל אותן שוב ושוב אם הן שייכות לו וביקש שישלחו לו תמונות עירום שלהן. כשהנערות שלחו תמונות שבהן היו עירומות למחצה, הוא ענה: "בלי בגדים, אלוהים", ולחץ עליהן להתפשט עוד יותר. הוא גם שלח לנערות תמונות עירום שלהן מביקורים קודמים, כולל אחת שבה הוא נראה שוכב עם אחת הנערות כששניהם לבושים חלקית.

במשפט נחשפו התכתבויות בין סימונדס לבין תושב הרפובליקה הדומיניקנית שכונה AR ונראה כחבר שלו. הידיד קרא לסימונדס להיזהר משום שהן קטינות, אך סימונדס ענה: "LOL" (קיצור של צוחק בקול). סימונדס אמר ל–AR שהוא יודע כי הנערה בת 13 משום שהוא מיודד עם המשפחה שלה ועם שוטרים. 

סימונדס הודה שהיו לו יחסים עם הנערות, שידע שהן קטינות, אך טען שיחסיהם לא היו מיניים. אנתוני נאטאלה, עורך דינו, לא הגיב לבקשות לענות לשאלות באימייל או בטלפון. סימונדס נתפס על ידי משטרת הרפובליקה הדומיניקנית במארס 2017, שהודיעה על מעצרו לממשל האמריקאי שפתח בחקירה נפרדת. הוא אמר לחוקרים האמריקאים שאילו ידע כי הוא עלול להיענש בארה"ב בגין מעשיו ברפובליקה הדומיניקנית, הוא לא היה שב אליה.

לכתבה של סנדרה גרסיה בניו יורק טיימס

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ