האשה שהאשימה את מועמד טראמפ לעליון בתקיפה מינית הסכימה להעיד בסנאט

ועדת המשפט של הסנאט ועורכות הדין של כריסטין בלאזי פורד הגיעו להסכם שלפיו היא תעיד ביום חמישי. יו"ר הוועדה, שדנה במינויו של השופט קבאנו, אמר כי הוא מעוניין לשמוע את פורד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קבאנו בסנאט, בתחילת החודש
קבאנו בסנאט, בתחילת החודשצילום: DOUG MILLS / NYT

האשה שהאשימה בתקיפה מינית את מועמדו של הנשיא דונלד טראמפ לבית המשפט העליון הסכימה להעיד בפני ועדת הסנאט, כך מסרו אמש (שבת) עורכות הדין שלה. לפי ניו יורק טיימס, ועדת המשפט של הסנאט ועורכות הדין של כריסטין בלאזי פורד הגיעו להסכם לא סופי ולפיו היא תעיד ביום חמישי.

מוקדם יותר אתמול הודיע הסנאטור צ'אק גראסלי, העומד בראש ועדת המשפט של הסנאט, שתידרש לאשר את מינויו של ברט קבאנו לעליון, כי פורד תוכל להופיע בפני הוועדה ביום חמישי ולא ביום שני – המועד שנקבע לשימוע הסופי – בהתאם להעדפתה. "השופט קבאנו", כתב גראסלי בטוויטר, "הענקתי הארכה נוספת לד"ר פורד להחליט אם ברצונה להמשיך עם ההצהרות ולהעיד בסנאט". הוא הוסיף כי הוא מעוניין לשמוע אותה וכי הוא מקווה שהשופט יבין את עמדתו.

כץ כינתה את המועד שהציב גראסלי "אגרסיבי ומלאכותי". היא אמרה לראש הוועדה: "התייחסותך לקורבן תקיפה מינית שמשתדלת ככל יכולתה לשתף פעולה עם הוועדה אינה ראויה".

פורד חשפה את טענותיה במכתב ששלחה לחברת הקונגרס דיאן פיינסטיין, ומאוחר יותר הזדהתה בשמה. לדבריה, השופט קבאנו תקף אותה מינית כשהיו תלמידי תיכון בפרברי וושינגטון הבירה, בשנות ה-80. במכתב תיארה כי הוא הוא דחף אותה בכוח לחדר שינה, ויחד עם עוד גבר נעל את הדלת והשמיע מוזיקה כדי למנוע מאנשים בחוץ לשמוע את צעקותיה. קבאנו, לדברי פורד, נשכב עליה, וסכר את פיה בידו. היא לא התלוננה לרשויות, אולם קיבלה טיפול נפשי לאחר התקרית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ