יועצת בכירה של טראמפ: גם אני קורבן תקיפה מינית, ואני תומכת בקבאנו

קליאן קונווי אמרה בראיון ל-CNN שאינה מצפה מאף אדם לקבל אחריות על מה שקרה לה, וכי רק מי שתקף אותה אשם בכך. לדבריה, העדויות של פורד וקבאנו לא צריכות להיות מפגש של תנועת MeToo#

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קונווי בבית הלבן, באוגוסט
קונווי בבית הלבן, באוגוסטצילום: Kevin Lamarque/רויטרס

היועצת הבכירה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, קליאן קונווי, אמרה אמש (ראשון) בראיון לרשת CNN שהיתה בעבר קורבן לתקיפה מינית. זאת, על רקע החקירה שעורך ה-FBI בנוגע להאשמות שהמועמד לבית המשפט העליון ברט קבאנו תקף והטריד מינית. "אני חשה הזדהות רבה עם קורבנות של תקיפה והטרדה מינית או אונס", אמרה קונווי, אך ביקרה את הפיכת התקיפות המיניות לכלי פוליטי.

קונווי ציינה שאינה מצפה מהשופט קבאנו לקחת אחריות על כך שהיא הותקפה. "אתה צריך לקחת אחריות על המעשים שלך", אמרה, והדגישה שלא כל הגברים באשר הם אחראים על כל תקיפה. בראיון הגנה קונווי על ד"ר כריסטין בלאזי פורד, שהעידה מול ועדת הסנאט שקבאנו תקף אותה מינית, וחזרה על דבריו של טראמפ שאמר שהיא עדה אמינה. מנגד, אמרה קונווי, פורד לא איששה את עדותה וייתכן שמישהו אחר תקף אותה.

קונווי אמרה עוד ש"נמאס לה" מהאשמות שבבסיסן מניעים פוליטיים. העדויות של פורד וקבאנו לא היו צריכות להיות "מפגש של תנועת MeToo#", אמרה. לדבריה, נשים שהיו קורבנות של תקיפה מינית צריכות להתעמת עם הגברים שתקפו אותן בבית המשפט, אבל אין לערבב בכך פוליטיקה.

המראיין ציין בפני קונווי שהיא עובדת עבור הנשיא טראמפ, אדם שכמה נשים מאשימות בהטרדה מינית. "אל תקשר בין דבר למשנהו", אמרה קונווי, "וממש אל תקשר בין זה לבין מה שקרה לי. לא צריך לקשור את טראמפ לכל דבר שקורה ביקום". היא הוסיפה שהיא עובדת בשביל טראמפ כי הוא טוב לנשים שעובדות עבורו והוא טוב לנשים בארצות הברית.

במוקד חקירת ה-FBI, שנפתחה בסוף השבוע, עומדות טענותיה של פורד, שהעידה תחת שבועה בפני ועדת המשפט של הסנאט שקבאנו ניסה לאנוס אותה כששניהם היו תלמידים בבית הספר התיכון. בנוסף, חוקרי ה-FBI יצרו קשר עם דברה רמירז, שאמרה ל"ניו יורקר" כי קבאנו חשף את איבר מינו בפניה במסיבה במהלך לימודיהם באוניברסיטת ייל. קבאנו מכחיש בתוקף את הטענה.

החקירה לא מוגדרת כפלילית, ולכן החוקרים לא יוכלו להנפיק צווי חיפוש או להכריח עדים לשתף פעולה. עם זאת, אנשי ה-FBI צפויים לראיין את מארק ג׳אדג׳, חברו של קבאנו, שלטענת פורד היה נוכח בחדר בשעה שקבאנו תקף אותה. החוקרים עשויים גם לבחון גם את יומנו של קבאנו מקיץ 1982, שמתאר לפחות מפגש חברתי אחד שבו הוא וג'אדג' נכחו יחד עם אדם נוסף שלדברי פורד היה באותו הבית שבו התבצע ניסיון האונס שתיארה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ