לאחר הביקורת, הבית הלבן מתיר ל-FBI להרחיב את החקירה נגד קבאנו

הממשל יאפשר לבולשת לראיין כל אדם הנחוץ לחקירה, ולא יגביל אותה לארבעה עדים כפי שדווח. עם זאת, החקירה נגד המועמד לעליון הוגבלה בזמן - מהלך שמקטין את הסבירות שיימצא מידע חדש

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה נגד מינוי קבאנו, ביום שישי
הפגנה נגד מינוי קבאנו, ביום שישיצילום: Don Ryan/אי־פי

הבית הלבן התיר ל-FBI להרחיב את חקירת התקיפות וההטרדות המיניות המיוחסות למועמדו של טראמפ לבית המשפט העליון, ברט קבאנו. שני מקורות אמרו לניו יורק טיימס כי הממשל מאפשר לבולשת לראיין כל אדם שעשוי להיות נחוץ לחקירה, כל עוד זו תסתיים עד סוף השבוע. ההוראה החדשה ניתנה ביממה האחרונה, לאחר שהדמוקרטים תקפו את הבית הלבן על הגבלת החקירה.

הנשיא דונלד טראמפ אמר הערב (שני) כי הוא תומך בחקירה מקיפה של ה-FBI, וכי אינו מתנגד לתשאול השופט עצמו או האשה השלישית שהעידה נגד קבאנו –  שלא נכללה ברשימת העדים הראשונית של החקירה - כל עוד היא אמינה.

רגעי המפתח בשימוע בשבוע שעבר

"ה-FBI צריכים לראיין כל אדם מתקבל על הדעת שהם רוצים, אבל הוא חייב להיות מתקבל על הדעת", אמר טראמפ לכתבים בגן הוורדים של הבית הלבן, "אבל הם צריכים להיות מונחים על ידי מה שהסנאטורים מחפשים".

טראמפ הורה ל-FBI לפתוח בחקירה ביום שישי, אולם הבית הלבן ורפובליקאים בסנאט העניקו לבולשת רשימה של ארבעה אנשים בלבד אותם החוקרים יוכלו לראיין. הרשימה כללה שני חברים מהתיכון של קבאנו, חברה מהתיכון של כריסטין בלאזי פורד שהעידה נגדו בסנאט ודברה רמירז, האשה השנייה שהתלוננה נגד השופט. לדברי המקורות, ה-FBI כבר השלים ראיונות עם ארבעה עדים.

בכירים לשעבר ב-FBI  אמרו כי הם לא מצליחים לחשוב על מקרה קודם שבו הגביל הבית הלבן את יכולת הבולשת לחקור עדים פוטנציאלים במהלך בדיקת רקע - מהלך המקטין את הסבירות שיימצא מידע חדש. הרפובליקאים התנגדו לחקירה לא מוגבלת שעשויה להגיע לכיוונים לא צפויים, ומסגרת הזמן המוגבלת מקטינה את הסיכון עבורם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ