חברו ללימודים של קבאנו: "הוא שיקר לסנאט, הוא היה שתיין כבד - לעתים עד אובדן הכרה"

מועמדו של טראמפ לעליון העיד שמעולם לא איבד הכרה בעקבות צריכת אלכוהול, אך חברו מייל סיפר שהרבה לשתות ונהג באופן אגרסיבי. דיווח: קבאנו נחקר ב-1985 בשל מעורבותו בקטטה בבר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט ברט קבאנו בעדותו בסנאט, בשבוע שעבר
השופט ברט קבאנו בעדותו בסנאט, בשבוע שעברצילום: בלומברג

מועמדו של הנשיא דונלד טראמפ לבית המשפט העליון, ברט קבאנו, היה שתיין כבד ולעתים שתה עד כדי אובדן הכרה – התנהגות שסותרת את עדותו בסנאט בשבוע שעבר, כך סיפר חברו לשעבר ללימודים של קבאנו באוניברסיטת ייל.

"אני יכול לומר באופן חד-משמעי שברט קבאנו לא אמר את האמת כשהכחיש את האפשרות שאי פעם איבד הכרה בגלל שתייה וכשהמעיט בערך הכמות והתדירות של השתייה שלו", אמר צ'אד לודינגטון, מרצה באוניברסיטת המדינה של צפון קרוליינה, לכתבים.

חברו ללימודים של קבאנו: הוא היה שתיין כבד

דבריו של לודינגטון נמסרו בהצהרה שפרסם אתמול (שני), שבה סיפר על קשריו עם השופט ועל הרגלי השתייה שלו במהלך לימודיו באוניברסיטה. "בימים האחרונים הוטרדתי מאוד מהדרך שבה ברט עצמו תיאר בצורה לא נכונה ובוטה את השתייה שלו. כשצפיתי בברט וברעייתו מתראיינים לפוקס ניוז ביום שני, וכשצפיתי בברט מעיד תחת שבועה בוועדת המשפט בסנאט ביום חמישי התכווצתי", כתב לודינגטון בהצהרתו.

"העובדה היא שבייל, ואני לא יכול לדבר על תקופות אחרות, ברט שתה בתדירות גבוהה, הוא היה שתיין כבד. אני יודע משום שבמיוחד בשנתיים הראשונות שלנו במכללה שתיתי איתו לעתים קרובות. במקרים רבים שמעתי את ברט מדבר בצורה מלוכלכת וראיתי אותו מתנדנד מצד לצד בעקבות צריכת אלכוהול, לא רק בירה. כשברט היה שיכור, הוא היה לעתים קרובות לוחמני ואגרסיבי", אמר לודינגטון.

כריסטין בלאזי פורד, אחת המתלוננות נגד קבאנו, מעידה בסנאט, בשבוע שעבר צילום: בלומברג

חברו ללימודים של המועמד לעליון סיפר שהיה עד למקרה שבו קבאנו הגיב באלימות להערה שנזרקה לעברו בבר. לטענתו, קבאנו השליך את כוס הבירה שלו על פניו של אדם ופתח בקטטה. התקרית אירעה בספטמבר 1985, אז היה קבאנו בשנתו השנייה ללימודיו ייל. בעקבות הקטטה נחקר קבאנו במשטרה ביחד עם ארבעה גברים נוספים. הוא לא נעצר, אולם בדו"ח המשטרה נכתב שצעיר בן 21 האשים את קבאנו שהשליך עליו קרח "מסיבה לא ברורה".

עד לקטטה בבר סיפר שכריס דאדלי, שחקן כדורסל בייל שהיה חברו של קבאנו, השליך כוס שתייה שפגעה באוזנו של האיש שהתעמת עם קבאנו. בדו"ח המשטרה שהגיע לידי הניו יורק טיימס נכתב שדום קוזולינו, שהותקף על ידי קבאנו וחבריו, "דימם מאוזנו הימנית" וטופל בבית חולים. לפי הדו"ח המשטרתי, דאדלי הכחיש את ההאשמות נגדו. קבאנו עצמו, לפי הדו"ח, סירב לומר לחוקרים אם השליך קרח על קוזולינו או לא. בדו"ח לא צוין אם בוצעו מעצרים בשל התגרה בבר ואם הוגשו כתבי אישום.

הדיווחים על הרגלי השתייה של קבאנו במהלך לימודיו והשתתפותו בקטטה בבר מתפרסמים בשעה שהבולשת הפדרלית של ארה"ב, האף-בי-איי, מבצעת חקירה של התקיפות וההטרדות המיניות שמיוחסות למועמדו של טראמפ לבית המשפט העליון. שני מקורות אמרו לניו יורק טיימס כי הממשל מאפשר לבולשת לראיין כל אדם שעשוי להיות נחוץ לחקירה, כל עוד זו תסתיים עד סוף השבוע. ההוראה החדשה ניתנה ביממה האחרונה, לאחר שהדמוקרטים תקפו את הבית הלבן על הגבלת החקירה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעצרת בטנסי, אתמולצילום: AFP

טראמפ הורה לבולשת הפדרלית לפתוח בחקירה ביום שישי, אולם הבית הלבן ורפובליקאים בסנאט העניקו לבולשת רשימה של ארבעה אנשים בלבד אותם החוקרים יוכלו לראיין. הרשימה כללה שני חברים מהתיכון של קבאנו, חברה מהתיכון של ד"ר כריסטין בלאזי פורד שהעידה נגד קבאנו בסנאט ודברה רמירז, האשה השנייה שהתלוננה נגד השופט. לדברי המקורות, האף-בי-איי כבר השלים ראיונות עם ארבעה עדים.

הנשיא טראמפ אמר אתמול כי הוא תומך בחקירה מקיפה של האף-בי-איי, וכי אינו מתנגד לתשאול השופט עצמו או האשה השלישית שהעידה נגד קבאנו –  שלא נכללה ברשימת העדים הראשונית של החקירה - כל עוד היא אמינה.

רשת אן-בי-סי דיווחה אתמול שקבאנו ומקורביו היו מודעים לטענותיה של רמירז עוד לפני שהן פורסמו בתקשורת ותיאמו גרסאות כדי להפריך אותן. רמירז, שלמדה עם קבאנו באוניברסיטת ייל, אמרה לניו יורקר כי קבאנו דחף את איבר מינו לעבר פניה במסיבה בקמפוס וגרם לה לגעת בו ללא הסכמתה. עוד אמרה רמירז כי היתה שתויה בעת האירוע שתיארה, אך כי היא זוכרת את פעולותיו של קבאנו. בדיווח בניו יורקר נכתב כי היא התלבטה אם לחלוק את סיפורה עם התקשורת, ושלאחר התייעצות עם עורך דינה החליטה למסור את הפרטים שבהם היא בטוחה.

רשת אן-בי-סי ציטטה הודעות טקסט בין קבאנו לבין חבריו שמצביעות על כך שהשופט ביקש מהם לצאת להגנתו בפומבי ולהפריך את טענותיה של רמירז. עוד דווח שרמירז חשה חוסר נוחות כשהשתתפה בחתונה שבה נכח גם קבאנו, עשר שנים לאחר סיום לימודיהם בייל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ