לוגו רויטרס
רויטרס

הפנטגון דיווח הלילה (רביעי) שלידיו הגיעה חבילת מעטפות בהן התגלו סימנים של הרעל הקטלני ריצין. אחת המעטפות היתה ממוענת לשר ההגנה של ארה"ב, ג'יימס מאטיס. הפנטגון הטיל עוצר על מתקן הדואר שלו ומסר שה-FBI מנתח את המעטפות. בכירים בממשל אמרו שכוח המשטרה בפנטגון זיהה את הרעל במעטפות לראשונה ביום שני, במתקן מיון דואר שמנותק מהבניין הראשי. 

בתוך כך, השירות החשאי של ארה"ב אמר שהוא חוקר "מעטפה חשודה" שהיתה מיועדת לנשיא דונלד טראמפ. בשירות מסרו שהמעטפה התקבלה ביום שני, אך לא נכנסה לבית הלבן. לא ידוע בשעה זו אם יש קשר בין המקרים.

מאטיס בפנטגון, בספטמברצילום: Manuel Balce Ceneta/אי־פי

ריצין קיים בטבע בצמח קיקיון מצוי, אך יש צורך בפעולה מכוונת כדי להפוך אותו לנשק ביולוגי. חשיפה לכמות מזערית של ריצין, בגודל קצה של סיכה, יכולה לגרום למוות בתוך 36 עד 72 שעות. לרעל לא קיים נוגדן מוכר.

חבילות בהן התגלו סימנים של ריצין הגיעו בעבר מדי פעם לבנייני ממשל בארה"ב. מעטפות עם הרעל נשלחו ב-2013 לסנאטור, לבית הלבן ולגורם במערכת המשפט של מיסיסיפי. ב-2001, זמן קצר אחרי הפיגועים במגדלי התאומים בניו יורק, מכתבים שבתוכם הרעל אנתרקס נשלחו לשני סנאטורים ולגופי תקשורת בניו יורק ובפלורידה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ