בן זוגה לשעבר של המתלוננת נגד השופט קבאנו: עדותה בסנאט לא היתה מדויקת

חברהּ לשעבר של כריסטין בלאזי פורד, שהאשימה את המועמד לעליון בתקיפה מינית, טוען כי בניגוד לעדותה היא מעולם לא סיפרה לו שהיא מפחדת לטוס, וכי סייעה לחברה שלה להתכונן לבדיקת פוליגרף - בניגוד לדבריה בשימוע

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר כריסטין בלאזי פורד בעדותה בסנאט, בשבוע שעבר
ד"ר כריסטין בלאזי פורד בעדותה בסנאט, בשבוע שעברצילום: AFP

בן זוגה לשעבר של ד"ר כריסטין בלאזי פורד, האשה הראשונה שהאשימה בפומבי את המועמד לעליון ברט קבאנו בתקיפה מינית, טוען כי היא שיקרה בעדותה בסנאט כשאמרה שמעולם לא הכינה אדם לבדיקת פוליגרף. דבריו פורסמו ברשת פוקס ניוז.

החבר לשעבר, ששמו לא צוין בהצהרה הכתובה ששלח לרשת, טען שפורד לא הזכירה את קבאנו ולא סיפרה שהיתה קורבן תקיפה מינית בתקופה שבה יצאו בשנים 1998-1992. לדבריו, הוא ראה את פורד מסייעת לחברה טובה שלה להתכונן לבדיקת פוליגרף פוטנציאלית לקראת ראיונות בבולשת הפדרלית, ה-FBI, ומשרד התובע של ארה"ב.

השופט ברק קבאנו בסנאט, בשבוע שעברצילום: AFP

פורד העניקה בשבוע שעבר עדות קשה ומפורטת על האופן שבו קבאנו תקף אותה כשהיו תלמידי תיכון, זרק אותה על מיטה וניסה לחסום את פיה בידו כדי שלא תצעק. עדותה של פורד, ומאמציו של קבאנו להגן על שמו הטוב בהמשך, ריתקו מאזינים וצופים רבים ברחבי ארה"ב ובעולם.

חברה לשעבר של פורד טען גם שהיא מעולם לא סיפרה שהיא מפחדת לטוס. זאת בסתירה לדבריה לפיהם היא התקשתה להגיע לוושינגטון משום שהיא לא מרגישה בנוח בטיסות. פורד, חוקרת בתחום הפסיכולוגיה באוניברסיטת פאלו אלטו בצפון קליפורניה, אמרה גם בעדותה שזיכרונות התקיפה המינית של קבאנו גרמו לה לחרדה משהייה בחלל סגור או בחדר שבו יש רק דלת אחת. "פורד מעולם לא הביעה חשש ממקומות סגורים, חללים צפופים או מקומות עם יציאה אחת בלבד", כתב החבר לשעבר בהצהרה שפורסמה בפוקס ניוז.

"עשיתי את המיטב כדי להדחיק את הזיכרונות של התקיפה משום שהעלאת הזיכרונות גרמה לי לחיות מחדש את החוויה, וגרמה להתקפי פאניקה וחרדה", סיפרה פורד בעדותה, "מדי פעם דיברתי על התקיפה בטיפול אישי, אבל הדיבור על זה גרם לי לחיות מחדש את הטראומה, אז ניסיתי לא לחשוב על זה או לדבר על זה. אבל במשך השנים, עברתי תקופות שבהן חשבתי על התקיפה של ברט. גיליתי לכמה חברים קרובים שהיתה לי חוויה של תקיפה מינית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ