שני סנאטורים מתנדנדים הודיעו שיתמכו במועמדות קבאנו לעליון, ומינויו כמעט ודאי

הרפובליקאית סוזן קולינס אמרה כי לא השתכנעה שהטענות כי קבאנו תקף מינית נתמכות בראיות כלשהן. דקות ספורות לאחר נאומה, הודיע הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין שגם הוא יצביע בעד השופט

אמיר תיבון
אמיר תיבון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קבאנו בשימוע שנערך לו בסנאט, בשבוע שעבר
קבאנו בשימוע שנערך לו בסנאט, בשבוע שעברצילום: AFP

הסנאטורית הרפובליקאית סוזן קולינס והסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין הודיעו היום (שישי) כי יצביעו בעד מינויו של השופט ברט קבאנו לבית המשפט העליון של ארה"ב. הודעתם של קולינס, המייצגת את מדינת מיין, ושל מנצ'ין, המייצג את מדינת מערב וירג'יניה, הופכת את מינויו של קבאנו לכמעט ודאי. הצבעה סופית בנושא תתקיים מחר בערב, וקבאנו צפוי לזכות בה לרוב דחוק של לפחות 50 סנאטורים. 

קולינס הסבירה בנאומה כי לא השתכנעה שהטענות כי קבאנו תקף והטריד מינית נתמכות בראיות כלשהן, גם לאחר החקירה שניהל ה-FBI בשבוע האחרון. היא הבהירה כי אינה מפקפקת בטענתה של ד"ר כריסטין בלאזי פורד כי עברה תקיפה מינית, אולם לדבריה אין הוכחה לכך שמי שתקף אותה היה קבאנו. "אני לא מאמינה שהטענות האלה יכולות למנוע מהשופט קבאנו לשרת בבית המשפט העליון", אמרה.

לדברי קולינס, כל האנשים שפורד הזכירה בעדותה כמי שנכחו במסיבה בה קבאנו, על פי עדותה, תקף אותה, העידו כי הם אינם זוכרים את התקרית. הסנאטורית הוסיפה כי בשיחותיה עם קבאנו בשבועות האחרונים, היא השתכנעה שהוא לא יפעל להפיכת הזכות להפלות בארה"ב, לא יבטל את חוק ביטוח הבריאות של הנשיא לשעבר ברק אובמה, ולא ינצל את מושבו בבית המשפט העליון כדי להעניק חסינות לנשיא דונלד טראמפ מפני החקירות נגדו. הודעתה של קולינס:

דקות ספורות לאחר נאומה של קולינס, פרסם מנצ'ין הודעה לפיה גם הוא יצביע בעד קבאנו מחר. מנצ'ין מתמודד לכהונה נוספת בסנאט בבחירות שייערכו בחודש נובמבר הקרוב, במדינה שבה הנשיא טראמפ זכה לרוב מוחץ בבחירות 2016. החלטתו לתמוך במועמד השמרני לבית המשפט העליון צפויה לסייע לו לזכות בכהונה נוספת. נכון להערב, הוא מסתמן בתור הסנאטור הדמוקרטי היחיד שיצביע בעד קבאנו. הודעתו של מנצ'ין:

הסנאטורית הרפובליקאית היחידה שצפויה להצביע נגד קבאנו מחר היא ליסה מורקובסקי ממדינת אלסקה. מורקובסקי מייצגת מדינה שבה עמדותיו של קבאנו בנושאים כמו ביטוח בריאות וזכויות מיעוטים אינן פופולאריות. היא היתה בין הסנאטורים שדחפו לקיים את חקירת ה-FBI לגבי הטענות נגד קבאנו, יחד עם קולינס והסנאטור ג׳ף פלייק מאריזונה. בהצבעה שקיים הבוקר הסנאט על הבאת מועמדותו של קבאנו להצבעה סופית, מורקובסקי הצביעה נגד, ואילו קולינס ופלייק הצביעו בעד. 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ