זוג במקסיקו שנעצר עם עגלת ילדים ובה חלקי גופה חשוד ברצח 20 נשים

הרשויות חושדות שהשניים רצחו נשים רבות, בהם אמהות חד-הוריות, ומכרו חלקי גופות ותינוקת של אחת הקורבנות שנמצאה על ידי המשטרה. התביעה: "החשוד רצה שיידעו שהוא רוצח סדרתי"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

התביעה במקסיקו מסרה אתמול (שני) כי זוג שנעצר בעת שהעביר חלקי גופה בעגלת ילדים אחראי כנראה לרצח של 20 נשים. התובע אלחנדרו גומס סנצ'ס מסר לרשת השידור "רדיו פורמולה" שהגבר העצור, חואן קרלוס, הודה שנטל חלק ב-20 מקרי רצח, והוסיף כי אפשר להגדיר אותו "רוצח סדרתי".

בני הזוג נעצרו ביום חמישי בעיר אקטפק, הסמוכה למקסיקו סיטי. המשטרה מצאה חלקי גופות נוספים בדליים מלאים במלט ובמקפיא בשני נכסים שקשורים לשניים. לפי התביעה, השניים מכרו חלקי גופות, אולם לפי שעה לא ברור למי. הם גם חשודים שמכרו תינוקת של אחת הקורבנות, שמאוחר יותר נמצאה בחיים על ידי המשטרה.

הפגנה במקסיקו סיטי נגד האלימות במדינה, באפריל צילום: בלומברג
שלוש נשים שנרצחו על ידי הזוג במקסיקו

התביעה מסרה גם שקרלוס הודה שהתעלל מינית בכמה מהקורבנות לפני שרצח אותן ומכר את רכושן וחלקי גופותיהן. כמה מהקורבנות היו אמהות חד-הוריות והן נעלמו בחודשים האחרונים. כך לפי דיווח ברשת BBC הבריטית. שכנים סיפרו שכל פעם שבה ראו את בני הזוג, הם דחפו עגלה שבה מצאו השוטרים חלקי גופה.

התובע סנצ'ס אמר שהגבר הביע "שמחה" על הרציחות במהלך חקירתו על ידי הרשויות. "זו נקודה של גאווה עבורו. הוא נתן לנו את המידע הזה ורצה להופיע בתמונה כדי שאנשים יידעו שהוא רוצח סדרתי", אמר התובע. עם זאת, הוא הוסיף שהגבר העצור צריך לעבור אבחון פסיכולוגי ושייתכן שהוא מגזים במספר הרציחות שביצע. סנצ'ס הוסיף שהעצור סיפק בינתיים מידע קונקרטי על עשרה מקרי רצח.

מדינת מקסיקו, שמקיפה את המחוז הפדרלי של מקסיקו סיטי, היא אחת המדינות האלימות ביותר במדינה המרכז-אמריקאית. לפי נתוני הרשויות, מאז תחילת השנה נרשמו 1,400 מקרי רצח במדינה ו-64 מקרי רצח של נשים.

רצח נשים במקסיקו נחשב לתופעה רווחת במדינה, וברוב המקרים הרוצחים לא נענשים על ידי הרשויות. אלא שעם מעצרם של בני הזוג ופרסום פרטי המקרה הקשים, יצאו המונים לרחובות אקטפק כדי למחות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ