אי-פי
גרדיאן
ניו יורק טיימס

לפחות 12 בני אדם נהרגו אתמול (רביעי) מירי בבר בדרום קליפורניה, כך דיווחו הרשויות במדינה. סגן השריף הוא אחד מההרוגים בתקרית, שבה לפי דיווח רשת CNN נפצעו יותר מ-12 בני אדם נוספים. לדברי שריף המחוז, ג'ף דין, הם סובלים מדרגות פציעה שונות. לפי המשטרה, התוקף ירה עשרות יריות בבר בעיר תאוסנד אוקס - פרבר של לוס אנג'לס הנמצא כ-65 ק"מ צפון-מערבית למרכז העיר. עדי ראייה סיפרו כי התוקף ירה בשומר ובקופאים שהיו בכניסה למקום, ואז נכנס לבר העמוס, השליך פצצות עשן וירה לכל עבר. היורה, שמקור בכוחות הביטחון אותו באוזני רשת NBC כגבר לבן, נמצא מת בזירה.

כוחות משטרה וצוותים רפואיים גדולים הכוללים מסוקים הגיעו ל"בורדרליין בר וגריל" בסביבות השעה 23:30 (שעון מקומי). גרו קורדג'יאן ממשרד השריף המחוזי ציין כי כוחות המשטרה המשיכו לשמוע קולות ירי כשהגיעו לזירה. "הוא לא הפסיק לירות", סיפר אחד מעדי הראייה, "אנשים ניסו לברוח דרך החלון". לדברי קורדג'יאן, בערך מאה בני אדם היו בבר כשהירי החל.

עד ראייה סיפר לתקשורת המקומית כי היורה חבש כובע ולבש בגדים שחורים. באותו ערב תוכנן בבר ערב מוסיקת קאנטרי המיועד לסטודנטים. באתר של הבר נכתב כי הוא קיים כבר 25 שנה, וכי הוא "אולם הריקודים הגדול ביותר במחוז". עוד נכתב כי שטח רחבת הריקודים במקום הוא כ-70 מטרים מרובעים.

ניק סטיינוונדר, סטודנט באוניברסיטת קליפורניה לות'רן הסמוכה, סיפר כי מיהר לזירה לאחר ששמע כי נורו יריות בבר בו שהו חבריו וסטודנטים נוספים. "זה היה כאוטי", סיפר לרשת הטלוויזיה KABC. לדבריו, הוא שמע מבני אדם שהצליחו לברוח מהזירה כי היו שהתחבאו בעליית הגג ובשירותים של הבר כדי לא להיפגע מאש היורה. הם נמצאו, כך לפי התקשורת המקומית, על ידי השוטרים שנכנסו לבר.

טיילר וויטלר בת ה-19 העידה כי שהתה בבר עת היורה החל לירות. "נראה היה שהוא יודע מה הוא עושה", אמרה לרשת KABC. "אנשים התחילו לרוץ ליציאה האחורית", סיפרה, "ואז שמעתי מישהו צועק 'צאו, הוא מגיע'".

מיכאל מילר, המתגורר בסמוך לבר, היה בדרך אליו כשקיבל שיחות טלפון מקרוביו שניסו לבדוק אם הוא נפל קורבן לירי. לדבריו, הבר פופולארי בקרב אנשי משטרה וכוחות כיבוי האש באזור. הוא הוסיף כי בלילות רביעי (הלילה בו התרחש הירי) הבר עמוס בשל ערבי סטודנטים בהם יכולים להיכנס לבר גם מבלים מתחת לגיל 21.

זירת הירי, היוםצילום: Mark J. Terrill/אי־פי
זירת הירי, היוםצילום: Mark J. Terrill/אי־פי

כשמילר וחברו כריס וובר התקרבו לבר, הם ראו כי הוא מוקף בסרט של המשטרה. אז, הם קיבלו שיחת טלפון בה נאמר להם כי חברתם, שעבדה בכניסה לבר, נורתה. "אף אחד לא ציפה למשהו כזה בתאוסנד אוקס", אמר מילר.

ברנדן קלר בן ה-22 היה בבר כשהחל הירי. כמה מהמבלים העידו כי הוא סייע להם להימלט. "זה הסיוט הכי נורא שלך, זה איום ונורא", אמר כשעמד מחוץ לבר, "יש גבול למה שאתה יכול לעשות".

לפי דיווחים בתקשורת המקומית, הרחובות באזור הבר נחסמו לתנועה. עוד דווח כי שריף המחוז נמצא במקום יחד עם צוותי FBI ומשטרת מחוז לוס אנג'לס.

הירי התרחש כמה שבועות לאחר הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג בו נהרגו 11 מתפללים, וכשנה לאחר הירי בפסטיבל מוסיקת קאנטרי בלאס וגאס, בו נהרגו 58 בני אדם. תקריות אלו, לצד הירי בבית הספר בפארקלנד שבפלורידה בחודש פברואר, מחדשים את הדיון הציבורי בארה"ב בנוגע לצורך בבחינה מחדש של חוקי הנשק במדינה. לדברי עד הראייה מילר, רבים מהנוכחים בבר בעת הירי השתתפו בפסטיבל המוסיקה בשנה שעברה בלאס וגאס.

צילום: מקור: וושינגטון פוסט

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ