מספר ההרוגים בשריפות בקליפורניה עלה ל-71, מעל אלף מוגדרים נעדרים

מספר הנעדרים עלה מ-631 ביום חמישי, אך ייתכן שחלקם נספרו פעמיים. מפונים רבים הגיעו לעיר אוהלים שהוקמה במגרש חניה: "אני פשוט רוצה לחזור הביתה", אמרה אחת מהם

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשה בוחנת את ביתה שנשרף כליל, השבוע
אשה בוחנת את ביתה שנשרף כליל, השבועצילום: TERRAY SYLVESTER/רויטרס

מספר ההרוגים כתוצאה משריפות הענק בקליפורניה עלה ל-71 בני אדם, כך הודיעו לפנות בוקר (שבת) הרשויות בארה"ב. לפחות אלף בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים בשריפות המשתוללות בצפון המדינה, שכבר כעת מוגדרות כקטלניות ביותר במאה האחרונה. השריף המקומי קורי הונאה אמר במסיבת עיתונאים כי מספר הנעדרים עלה מ-631 ל-1,011. לדבריו, ייתכן כי אנשים נספרו פעמיים בספירת הנעדרים השנייה.

אתמול אמר הונאה כי רשימת הנעדרים כוללת ככל הנראה רבים שהתפנו מבתיהם בבטחה ופשוט לא הבינו שהם מוגדרים נעדרים על פי הרשויות. "הכאוס שהתמודדנו עמו בשבוע שעבר היה יוצא דופן בכל קנה מידה", אמר, "עכשיו אנחנו מנסים לעשות סדר בבלגן".

מבט אווירי על העיירה פרדייס, שלשוםצילום: AFP

השריפות, שהחלו בשבוע שעבר, מחקו לחלוטין את העיירה פרדייס והרסו לפחות 9,800 בתים. כוחות הכיבוי וההצלה הודיעו שכ-45% מהשריפות נמצאות כעת תחת שליטה, אך לא ידעו לומר מתי ייכבו לחלוטין או להעריך מתי אנשים יוכלו לחזור לבתיהם. החשמל באזור כולו נותק וכבישים רבים נחסמו.

מפונים במגרש החניה של וולמרט, שלשוםצילום: TERRAY SYLVESTER/רויטרס

כ-52 אלף בני אדם פונו מבתיהם בעקבות האש. חלקם התפנו למקלטים שנפתחו עבורם באזור, חלקם לבתי בני משפחה וחברים, ואחרים הגיעו למקלט המאולתר שהוקם במגרש החניה של חנות הכולבו וולמרט, כמה עשרות ק"מ ממוקדי האש. "קר ומפחיד כאן", אמרה לילי בטרס, בת 13, שנמלטה עם משפחתה למגרש החניה לאחר שהשריפות הגיעו לעיירה מגליה בה הם חיים, "אני כל הזמן מרגישה כאילו אנשים הולכים להיכנס לתוך האוהל שלי". היא סיפרה שאיננה יודעת אם ביתה שרד את השריפות.

חלק מהמפונים מצאו את עצמם ישנים באוהלים במגרש החניה של חנות הכולבו בגלל שלא רצו, או לא התאפשר להם, להוציא עוד כסף על לינה במלון. חלקם לא הצליחו להזמין מקום במלונות או מוטלים ואחרים לא הורשו לשכור חדר בגלל שרצו להביא את חיות המחמד שלהם. אחת מהם היא סוזן קקסונן, שנמלטה מביתה עם שני התוכים שלה. ביום חמישי בערב, היא נשמעה מיואשת. "אני פשוט רוצה לחזור הביתה", סיפרה, "אפילו לא אכפת לי אם הבית שלי עדיין עומד. אני רק רוצה לחזור לאדמה שלי, לשים שם קראוון ולהתחיל לארגן את החיים שלי. עדיף מוקדם ממאוחר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ