הארץ

ארה"ב כבר גיבשה בחשאי כתב אישום נגד המדליף ג'וליאן אסאנג' - אך הוא יישאר חסוי עד שיוסגר או ייעצר בשטחה. לפי הדיווח של אתר ההדלפות "וויקיליקס", שאסאנג' הוא אחד ממייסדיו, גיבוש כתב האישום נחשף בגלל טעות טכנית של פקיד - שעשה "העתק-הדבק" במקום הלא נכון.

"לאור התחכום של הנאשם וההד הציבורי שאופף את המקרה, אין עוד פעולה (מלבד המשך החיסיון על המקרה) שתוודא את החשאיות של כתב האישום נגד אסאנג'", כתב עורך דין ממשרד התובע הכללי של ארה"ב, קיילן דוויאר, בבקשתו לבית המשפט - בתיק אחר בכלל, שלא קשור למדליף. לאחר מכן הודה דובר התובע הכללי כי "הגשת המסמכים לבית המשפט נעשתה בטעות. זה לא היה השם המיועד למסמכים הללו".

הציוץ של וויקיליקס

לפי הוושינגטון פוסט, חוקרים פדרלים עוסקים כבר תקופה ארוכה בתיק אסאנג'. מאז בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות והשאלה באשר למעורבות הרוסית בניצחונו, החקירה קיבלה פן נוסף. עם זאת, מומחים לנושא העריכו שגם אם יוגש כתב אישום נגד אסאנג' - באשמת גניבה של רכוש ממשלתי וריגול, לדוגמה - התיק נגדו יתקל בקשיים, כפי שקשה להגיש כתב אישום נגד עיתונאים חושפי שחיתויות. 

בארה"ב חוששים כבר שנים מקשריו של המדליף עם הקרמלין. אסאנג' הוא דמות מפתח בחקירה האמריקאית באשר למעורבות רוסיה בבחירות לנשיאות בארה"ב ב-2016. לפי כתב האישום שהגיש החוקר המיוחד רוברט מולר נגד 12 סוכנים רוסים, וויקיליקס פירסמה כ-50 אלף מסמכים חשאיים שנגנבו ממחשבי המפלגה הדמוקרטית ונועדו לפגוע במועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון. אסאנג' הכחיש בעבר כי קיבל מסמכים גנובים מרוסיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ