מעלית בשיקגו צנחה 84 קומות - כל הנוסעים שרדו

בין ששת הנוסעים, באחד מגורדי השחקים הגבוהים בעיר, היתה אשה בהריון. אחד מהכבלים שהחזיקו את המעלית נקרע, והכבאים חילצו את הלכודים בגובה 11 קומות בכך ששברו קיר של מגרש חניה סמוך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מעלית ובה שישה בני אדם, בהם אשה בהריון, צנחה גובה של 84 קומות באחד מגורדי השחקים הגבוהים בשיקגו. רק שלאחר שחולצו הבינו השישה מאיזה גובה הם נפלו. בעיתון שיקגו טריביון דווח אמש (שני) כי הנוסעים, שעזבו מסעדה בקומה ה-95 של הבניין בשדרות צפון מישיגן מס' 875, שמעו רעשים וחוו "ירידה מהירה וקופצנית מהרגיל". אחד מהכבלים שהחזיקו את המעלית נקרע, והיא נפלה במהירות עד שנעצרה סמוך לקומה ה-11 של המבנה.

כדי להגיע ללכודים, כבאים פרצו קיר של מגרש חנייה בגובה של מעל עשר קומות. ג'יימי מונטמיור, תייר שנסע במעלית, סיפר לרשת CBS בשיקגו כי חשב שהוא עומד למות. "ירדנו ולפתע הרגשתי שאנחנו נופלים. אחרי זה שמעתי צלילי 'קלאק' - הצליל שאתה שומע כשאתה נתקע במעלית".

הלכודים היו תקועים במעלית למשך שעתיים וחצי, ולדברי פטריק מלוני משירות הכבאות של העיר, חילוצם היה קשה במיוחד. "זה היה מצב מסוכן כי הכבלים שנקרעו היו על המעלית", אמר. "לא יכולנו לחלצם דרך מעלית אחרת, ונאלצנו לשבור קיר בגובה 11 קומות במגרש חניה כדי לפתוח את דלתות המעלית". אף אחד מהלכודים לא נזקק לאשפוז.

המעלית שצנחה ושתי מעליות נוספות במבנה יהיו סגורות עד שיבוצע בהן תיקון, ועד שגורמים יחקרו את התקרית וינסו להבין מה הוביל לתקלה במעלית.

לכתבה בגרדיאן

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ