משמר הגבול האמריקאי ירה גז מדמיע לעבר מהגרים שניסו לעבור את הגבול ממקסיקו

המהגרים ניסו להיכנס לארה"ב מכיוון טיחואנה, בהם ילדים שצרחו והשתעלו בעקבות ירי הגז לעברם. משרד הפנים של מקסיקו הודיע כי יגרש מהגרים שניסו להיכנס לארה"ב באופן לא חוקי

רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיור של משמר הגבול האמריקאי יורה גז מדמיע לעבר מהגרים בגבול עם מקסיקו, היום
רויטרס
אי-פי

משמר הגבול האמריקאי ירה גז מדמיע לעבר מהגרים שהתקרבו לגבול מצד מקסיקו וניסו לחצות את הגדר שמפרידה בין שתי המדינות. כתב של סוכנות הידיעות אי-פי שנמצא באזור דיווח שילדים צרחו והשתעלו, ככל הנראה מהמהומה שנוצרה ומהגז שרוסס לעברם. משרד הפנים של מקסיקו הודיע כי יגרש מהמדינה מהגרים שניסו להיכנס לארה"ב באופן לא חוקי ותוך שימוש באלימות.

סוכנות המכס והגנת הגבולות של ארה"ב עצרה את התנועה במעברי הגבול הרגליים בין סן דייגו לטיחואנה שבצפון מקסיקו לכמה שעות, על רקע העובדה שמאות מהגרים ממרכז אמריקה מתכוונים להגיע לגבול ולהגיש בקשות מקלט בארה"ב. במקביל, מסוקי סיור של משמר הגבול חגו באוויר וכוחות ביטחון בקרקע נמצאים בכוננות גבוהה בעקבות החשש של הרשויות האמריקאיות ממעבר מסיבי של מהגרים את הגבול.

צילום: HANNAH MCKAY/רויטרס

אנה זוניגה, מהגרת בת 23 מהונדורס, סיפרה שהיא ראתה מהגרים יוצרים חור קטן בגדר התיל בצד המקסיקאי של הגבול. לדבריה, הירי של גז מדמיע מצד האמריקאים בוצע לעבר נקודה זו. "רצנו, אבל כשאתה רץ הגז חונק אותך יותר", היא אמרה לסוכנות הידיעות אי-פי ובתה בת השלוש ואלרי בזרועותיה.

רשת הטלוויזיה המקסיקאית מילניו טי וי שידרה תמונות של כמה מהגרים בגבול שמנסים לקפוץ מעל הגדר. כמה מטרים משם, בצד האמריקאי, נראו אנשים צועקים מחוץ למרכז מסחרי.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ בטוויטר שלו שהוא לא מרוצה מהמהגרים הרבים שהגיעו למקסיקו ומתכוונים להמשיך לארצו. "יהיה חכם מאוד אם מקסיקו תעצור את השיירות הרבה לפני שהן מגיעות לגבול הדרומי שלנו, או אם מדינות המקור לא יתנו להן להיווצר (זו דרך שבאמצעותה הן נותנות לאנשים מסוימים לצאת מהמדינה שלהן ומשליכות אותם בארה"ב. לא עוד)", כתב טראמפ ברשת החברתית.

אם ובתה מהונדורס במקלט זמני בטיחואנה, אתמולצילום: LUCY NICHOLSON/רויטרס

יותר מ-5,000 מהגרים שוהים במתחם ספורט בטיחואנה שהוסב למקלט ובסביבתו לאחר שבועות ארוכים שהעבירו בדרכים. רבים מהם מקווים להגיש בקשת מקלט בארה"ב, אבל סוכני הגבול במעבר בסן איסידרו, סן דייגו, מטפלים בפחות ממאה פניות ביום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ