עשרות מהגרים ממרכז אמריקה נעצרו כשניסו לפרוץ את גבול ארה"ב

כ-80 מהגרים נעצרו אמש משני צדי הגבול של ארה"ב-מקסיקו. במשמר הגבול הדפו את הביקורת שנמתחה בעקבות פרסום תצלומים של נשים וילדים בין ענני גז מדמיע: "הם דחפו לחזית נשים וילדים"

גרדיאן
רויטרס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מהגרים מנסים לפרוץ את הגבול בטיחואנה, אמש
מהגרים מנסים לפרוץ את הגבול בטיחואנה, אמשצילום: Rodrigo Abd/אי־פי

אנשי משמר הגבול עצרו אמש (ראשון) 42 מהגרים בצד של ארה"ב של גבול מקסיקו, כך נמסר מהרשויות. בתקשורת בארה"ב פורסמו אמש תצלומים של משמר הגבול יורה גז מדמיע על המהגרים, חברים בשיירה שהגיעה ברגל ממרכז אמריקה שניסו לפרוץ אמש את הגבול בטיחואנה. לדברי רודני סקוט ממשמר הגבול, הסוכנים ירו גז מדמיע רק כשהותקפו באבנים.

סקוט הגיב לביקורת שנמתחה בעקבות פרסום התצלומים, שבהם נראים נשים וילדים רצים בין ענני גז מדמיע. לדבריו, המהגרים "דחפו לחזית נשים וילדים". סקוט הוסיף כי שמונה מהעצורים הם נשים, וכי "רק כמה" ילדים היו מעורבים. לדבריו, רוב המהגרים שניסו לפרוץ את הגבול היו גברים בוגרים.

מהגרים הגבול טיחואנה, אמשצילום: ALKIS KONSTANTINIDIS/רויט�

הרשויות במקסיקו עצרו 39 בני אדם נוספים בצד המקסיקאי של הגבול. על פי סוכנות הידיעות אי-אף-פי, מקסיקו גירשה 98 מהמגרים שניסו להיכנס אמש לארה"ב, כך לפי גורם רשמי במדינה. מקסיקו הודיעה כי בכוונתה לגרש עד 500 מהמגרים שניסו להיכנס לארה"ב באופן לא חוקי.

כתב של סוכנות הידיעות אי-פי שהיה אתמול בגבול דיווח שילדים צרחו והשתעלו, ככל הנראה מהמהומה שנוצרה ומהגז שנורה לעברם. אנה זוניגה, מהגרת בת 23 מהונדורס, סיפרה שראתה מהגרים יוצרים חור קטן בגדר התיל בצד המקסיקאי של הגבול. לדבריה, הירי של גז מדמיע מצד ארה"ב בוצע לעבר נקודה זו. "רצנו, אבל כשאתה רץ הגז חונק אותך יותר", היא אמרה לסוכנות הידיעות אי-פי.

יותר מ-5,000 מהגרים שוהים במתחם ספורט בטיחואנה שהוסב למקלט ובסביבתו לאחר שבועות ארוכים שעשו בדרכים. רבים מהם מקווים להגיש בקשת מקלט בארה"ב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ