אמיר תיבון
אמיר תיבון

בנו של נשיא ברזיל הנבחר דן בתחילת השבוע בוושינגטון עם ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, על העברת שגרירות ברזיל בישראל לירושלים. בפגישה אמר אדוארד בולסונרו, בנו של ז'איר בולסונרו, כי "השאלה היא לא אם אנחנו מעבירים את השגרירות שלנו לירושלים, אלא מתי אנחנו עושים זאת". 

הפגישה בין בנו של בולסונרו, שמכהן בעצמו כחבר קונגרס בברזיל, לבין קושנר, היתה הפעם הראשונה שגורמים רשמיים בברזיל ובארה"ב דנו בכוונתו של הנשיא הברזילאי החדש ללכת בעקבות ממשל טראמפ ולהעביר את השגרירות לירושלים.

דבר קיומה של הפגישה פורסם לראשונה בכלי תקשורת בברזיל, ואושר בהמשך על ידי גורמים בממשל האמריקאי. קושנר הודה לבולסונרו במהלך הפגישה על כוונתו של אביו להפוך את ברזיל למדינה הגדולה הראשונה בעולם שתצטרף לארה"ב בהכרה בירושלים כבירת ישראל.

בולסונרו הצהיר בכמה הזדמנויות מאז ניצחונו בבחירות בחודש שעבר על רצונו להעביר את שגרירות ארצו בישראל לירושלים. עם זאת, בנו הצהיר לאחר הפגישה עם קושנר כי טרם נקבע מועד לביצוע ההעברה. ברשות הפלסטינית פועלים בשבועות האחרונים לגייס את תמיכת העולם הערבי נגד צעד כזה של ברזיל, בדומה לקמפיין שהפעילו מדינות ערביות ומוסלמיות נגד האפשרות שאוסטרליה תעביר את השגרירות שלה לירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ