צלבי קרס רוססו במשרד של חוקרת שואה יהודיה בניו יורק: "רעדתי, מרגישה פגיעה"

אליזבת מידלרסקי בת ה-77 מעבירה קורסים בנושא השואה באוניברסיטת קולומביה, וב-2007 חוותה תקרית אנטישמית דומה ■ לדבריה, הגרפיטי קשור למגמת העלייה המהירה באנטישמיות בארה"ב

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

צלבי קרס וכתובת נאצה אנטישמית רוססו אתמול (רביעי) במשרדה של מרצה יהודיה בפקולטה לחינוך באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. לפי כלי תקשורת בארה"ב, משטרת ניו יורק פתחה בחקירת המקרה ונכון לעת עתה לא נעצרו חשודים.

במשרדה של אליזבת מידלרסקי, אותו היא לא חולקת עם מרצים נוספים, רוססו צלבי קרס והמלה "ייד". מידלרסקי, המעבירה קורסים בנושא השואה, סיפרה כי היתה בהלם כשגילתה את הכתובות. "לא יכולתי להאמין למראה עיניי", אמרה לעיתון הסטודנטים של האוניברסיטה, Columbia Daily Spectator. היא סיפרה לרשת CNN כי כמעט התעלפה כשראתה את הכתובות במשרדה.

מידלרסקי בת ה-77 עובדת באוניברסיטה זה 28 שנים, וסיפרה לרשת האמריקאית על האופן בו הגיבה למראה הוונדליזם האנטישמי. "רעדתי. לא חשבתי שאעמוד בזה", סיפרה המרצה שבריאותה, כך לפי CNN, רופפת. "לא עשיתי או אמרתי דבר", אמרה לרשת החדשות האמריקאית, והוסיפה כי לדעתה התקרית קשורה למגמת העלייה המהירה של האנטישמיות בשנים האחרונות בארה"ב.

המרצה סיפרה כי חגגה בחודש שעבר את בר המצווה של נכדה ביום בו התרחש הטבח בבית הכנסת עץ חיים בפיטסבורג. "אני מרגישה פגיעה. מאוד פגיעה", אמרה ל-CNN.

אליזבת מידלרסקי

בעיתון האוניברסיטה נכתב כי הכניסה למבנה מתאפשרת רק על ידי שימוש בתעודת מזהה. עוד נכתב כי משרדה של המרצה הושחת גם בשנת 2007 - אז רוסס על הדלת צלב קרס ועלונים אנטישמיים הושמו בתיבת הדואר. לדברי מידלרסקי, תקרית זו היתה "מחרידה אולם לא מפתיעה" לאור העובדה שדי ברור שהיא יהודיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ