האקרים פרצו למחשבי המפלגה הרפובליקאית וגנבו אלפי תכתובות דוא"ל

לפי אתר פוליטיקו, האקרים פרצו לארגון גויס הכספים למען מועמדים רפובליקאים לבית הנבחרים, וקיבלו גישה לתכתובות של ארבעה עוזרים בכירים בארגון. המפלגה פתחה בחקירה ויידעה את ה-FBI

רויטרס
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס
אי-פי

האקרים פרצו למחשבי המפלגה הרפובליקאית וקיבלו גישה לאלפי תכתובות דואר אלקטרוני רגישות, כך דיווח אתמול (שלישי) האתר פוליטיקו. לפי הדיווח, ההאקרים פרצו לחשבונות הדואר האלקטרוני של ארבעה עוזרים בכירים בוועדה הלאומית הרפובליקאית לקונגרס (NRCC), שבין היתר אחראית על גיוס כספים עבור מועמדי המפלגה בבחירות לבית הנבחרים.

לפי גורם המעורה בדברים ששוחח עם סוכנות הידיעות אי-פי, הפריצות התרחשו בקמפיין של בחירות האמצע ונמשכו כמה חודשים. הפריצה התגלתה בחודש אפריל, כך דיווח אתר פוליטיקו, שציטט שלושה בכירים במפלגה שדיברו בעילום שם. ספק של הוועדה הודיע על הפריצה לאחראי על ביטחון הסייבר מטעמה, כך על פי הדיווח של אתר החדשות. עוד דווח כי בעקבות ההתראה החלה חקירה פנימית ודווח על הפריצה גם ל-FBI. עם זאת, הודגש בדיווח, מנהיגים רפובליקאים בכירים בבית הנבחרים, דוגמת יו"ר הבית, פול ראיין, ומנהיג הרוב, קווין מקרתי, לא שמעו על דבר הפריצה לפני שאתר החדשות פנה אליהם.

בכיר במשרד לביטחון המולדת אמר שהוא אינו יודע אם הדיווח מדויק ושהמשרד לא קיבל מידע מהמפלגה הרפובליקאית או מהבולשת על התקפת סייבר מסוג זה. משרד זה הוא הסוכנות העיקרית המטפלת בענייני ביטחון סייבר בארה"ב.

מוקדם יותר השנה אמר יו"ר הוועדה הרפובליקאית, סטיב סטיברס, כי המפלגה שכרה כמה אנשי צוות המומחים לביטחון בסייבר שתפקידם לעבוד עם המועמדים בבחירות האמצע. "אנחנו עושים זאת כדי לוודא שאנחנו יודעים מה יש שם בחוץ", אמר סטיברס בחודש מארס, "וזה קשה". הוא אמר אז כי הוועדה תפעל להתמודד עם איומים אלו ככל יכולתה.

גורמים רשמיים במפלגה הרפובליקאית אמרו לאתר פוליטיקו כי הם נמנעו לחשוף את דבר הפריצה מיד עם גילוייה מתוך רצון לא לחבל בחקירה הפנימית שנפתחה.

פריצות סייבר עם מניע פוליטי הפכו לדבר שבשגרה ברחבי העולם. אזרחי ארה"ב הפכו מודעים במיוחד לאפשרות של השפעה על הפוליטיקה דרך עולם הסייבר על רקע המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ב-2016. הגניבה של תכתובות דואר אלקטרוני ממחשבי המפלגה הדמוקרטית עדיין טרייה בזיכרונם של רבים במערכת הפוליטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ