ביהמ"ש גזר שלוש שנות מאסר על עורך דינו לשעבר של טראמפ ששילם דמי שתיקה לנשים - אמריקה - הארץ

ביהמ"ש גזר שלוש שנות מאסר על עורך דינו לשעבר של טראמפ ששילם דמי שתיקה לנשים

מייקל כהן הודה ששילם לשתי נשים בעת קמפיין הבחירות ב-2016 על מנת שלא יחשפו שניהלו רומן עם טראמפ. הוא הורשע גם במתן עדות שקר לקונגרס

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
כהן נכנס לבית המשפט, היום
כהן נכנס לבית המשפט, היוםצילום: SHANNON STAPLETON/רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

עורך דינו האישי לשעבר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, מייקל כהן, נידון לשלוש שנות מאסר לאחר שהורשע בתשלום דמי שתיקה לשתי נשים שטענו ששכבו עם הנשיא בעת קמפיין הבחירות ב-2016. כהן הורשע גם במתן עדות שקר בקונגרס, עבירה שבגינה ייאסר לחודשיים נוספים. עם זאת, השופט קבע כי הוא יוכל לרצות את עונשי מאסרו במקביל, כך שבסך הכל ייאסר לשלוש שנים. כהן ייאסר ב-6 במארס.

השופט וויליאם פאולי הסביר בגזר הדין כי כהן הפר חוקי מימון בחירות כששילם לנשים. כהן הודה באשמה בסעיף הפרת חוקי מימון בחירות בחודש אוגוסט האחרון ובסעיף עדות השקר בקונגרס בחודש נובמבר. לפי כתב האישום, כהן שילם לשחקנית הפורנו לשעבר סטורמי דניאלס 130 אלף דולר ולדוגמנית הפלייבוי לשעבר קארן מקדוגל 150 אלף דולר בתמורה לשתיקתן. עורך הדין אמר בחקירתו כי טראמפ הורה לו לבצע את התשלומים.

כהן, מלווה בילדיו, היום בכניסה לבית המשפט
כהן, מלווה בילדיו, היום בכניסה לבית המשפטצילום: Craig Ruttle/אי־פי

בחודשים האחרונים כהן גם מסר מרצונו מידע לחוקר המיוחד רוברט מולר ולסוכנויות השונות החוקרות את טראמפ ומקורביו. "הוא מבין שהוא צריך להמשיך הלאה בחייו ורוצה להתחיל את ההליך הזה מהר ככל האפשר", אמר ל"ניו יורק טיימס" אלברט אלבסטין, חברו של כהן.

כהן, שאמר פעם שהוא "מוכן לחטוף כדור בשביל טראמפ", היה במשך שנים האיש של טראמפ ובחש עבורו בשורה של עסקות מפוקפקות. הוא הודה ששיקר לקונגרס בשביל לעזור לטראמפ ושעבר על חוקי מימון בחירות כשסייע בתשלום דמי שתיקה לנשים שהיו עשויות להעיד על בגידותיו של טראמפ ולסבך אותו במערכת הבחירות.

מאז הודה באשמה באוגוסט, כהן לא פירט מדוע בחר בקו משפטי זה, אבל במזכר שהגישו עורכי דינו ביום שישי לבית המשפט, הם הסבירו מדוע החליט לחצות את הקווים ולשתף פעולה עם החוקרים. אף ששוחח ארוכות עם נציגי התביעה, לא ברור אם יש בידי כהן חומר העלול להסב נזק לטראמפ.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ