הקונגרס החדש בארה"ב הושבע, הדמוקרטים העבירו החלטה בניגוד לעמדת טראמפ

בית הנבחרים, בהנהגת היו"ר החדשה ננסי פלוסי, הצביע בעד ביטול השבתת הממשל ללא מימון החומה בגבול מקסיקו, אך ההחלטה צפויה שלא לקבל את אישור הסנאט. פלוסי: הבוחרים דרשו עידן חדש

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר בית הנבחרים הנכנסת פלוסי, הלילה
לוגו אי-פי
אי-פי

ביומם הראשון של הדמוקרטים כמחזיקי הרוב בבית הנבחרים, הצליחו המחוקקים להעביר החלטה לסיום השבתת הממשל החלקית מבלי לממן את בניית החומה בגבול ארה"ב-מקסיקו, כפי שדרש הנשיא דונלד טראמפ. יושבת הראש הטרייה של בית הנבחרים, הדמוקרטית הבכירה ננסי פלוסי, דרשה מטראמפ ומהסנאט לאשר את ההחלטה שהתקבלה.

"אנחנו לא בונים חומה בגבול. מישהו חושב שבאמת תיבנה חומה בגבול?", אמרה פלוסי לכתבים אמש. היא טענה כי טראמפ רוצה לבנות חומה בין "המציאות לבין בוחריו". אישור ההצעה לסיים את השבתת הממשל החלקית בבית הנבחרים היא סמלית ללא אישור הסנאט, שנשלט על ידי הרפובליקאים. היום צפויה פלוסי להפגש עם טראמפ בבית הלבן ולדון על ההשבתה, שנכנסת ליומה ה-14. 

השבעת פלוסי כיושבת ראש והשבעת חברי בית הנבחרים

הדמוקרטים בקונגרס העבירו החלטות למימון משרד החקלאות, משרד השיכון והפיתוח העירוני וכמה משרדים נוספים שנסגרו בעקבות השבתת הממשל. ההחלטה, שאושרה בתמיכת כל הדמוקרטים וכמה רפובליקאים, מאפשרת את פתיחתם מחדש של המשרדים ומימונם עד סוף ספטמבר 2019. 

האווירה ביומו הראשון של הקונגרס ה-116 היתה נרגשת במיוחד. פלוסי הושבעה לתפקידה לקול תשואות ואמרה כי הבוחרים "דרשו עידן חדש" בבחירות אמצע הכהונה. היא הזמינה את ילדיהם של המחוקקים הטריים לעמוד לצדה בעת שהושבעה, וציינה את הגיוון האנושי בחדר. בקונגרס החדש יש יותר נשים מאי פעם, ודור חדש של מחוקקים – ובעיקר מחוקקות – מוסלמים, לטינים, אמריקאים-ילידים ושחורים. עם זאת, הצד הרפובליקאי של בית הנבחרים היה עדיין מורכב בעיקר מגברים לבנים מבוגרים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ