מושל פלורידה מאיים בסנקציות על Airbnb אם לא תחזור בה מהפסקת פעילותה בהתנחלויות

רון דה סנטיס הרפובליקאי איים להחרים את החברה בטיסות של גורמים רשמיים במדינתו ולמנוע השקעה במניותיה, למרות שאינה נסחרת באופן ציבורי. לדבריו, "יש לנו מחויבות מוסרית להתנגד למדיניות של Airbnb"

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מושל פלורידה רון דה סנטיס, בשבוע שעבר
לוגו אי-פי

מושל פלורידה רון דה סנטיס תקף הלילה (רביעי) את חברת שיתוף הדירות Airbnb בשל החלטתה למנוע פרסום מודעות שכירות של תושבי התנחלויות בגדה המערבית. המושל אף קרא לחברה לחזור בה מההחלטה ואיים לנקוט סנקציות נגד נכסיה בפלורידה אם לא תעשה זאת. לדברי דה סנטיס, שהשמיע במהלך קמפיין הבחירות שלו בשנה החולפת קריאות בעד ישראל, מדובר במדיניות מפלה כלפי יהודים.

"יש לנו מחויבות מוסרית להתנגד למדיניות של Airbnb", אמר דה סנטיס במסיבת עיתונאים שכינס בעיר בוקה רטון. "היא מכוונת ליהודים בלבד". לדבריו, ישנם שני צעדים שבאפשרות ממשלו לנקוט נגד החברה: למנוע שימוש בשירותיה בטיסות של גורמים רשמיים בפלורידה וכן לאסור על קרנות הפנסיה במדינה להשקיע במניותיה. זאת, למרות שהחברה אינה נסחרת באופן ציבורי בבורסה. לדברי דה סנטיס, אם החברה תיכנס ל"רשימת החיסול" של פלורידה הדבר יפגע בה. "אם אנחנו לא יכולים לשכנע אותם, נפעיל עליהם לחץ", הוסיף.

המושל הרפובליקאי הביע בעבר תמיכה באופן מוצהר בתושביה היהודים של פלורידה – המהווים חלק ניכר מאוכלוסייתה ובעבר תמכה במועמדים דמוקרטים בעיקר. דה סנטיס הצהיר כי הביקור הראשון שיערוך בתפקידו מעבר לים יהיה לישראל, בחודש מאי. הוא אף התחייב להקצות סכום של לפחות שני מיליון דולר לשדרוג האבטחה בבתי ספר יהודיים במדינתו.

בנובמבר הודיעה Airbnb כי תסיר כ-200 דירות מאתר החברה שכתובתן רשומה בהתנחלויות בגדה המערבית. בהודעה נמסר עוד כי החברה תפסיק את פעילותה בהתנחלויות, משום שהן "ליבת הסכסוך בין ישראלים לפלסטינים". בתגובה לדבריו של דה סנטיס מסר דובר החברה בן ברייט כי יותר מ-20 אלף ישראלים נעזרים בשורותיה ואף אירחו בעבר אלפי תושבים מפלורידה שביקרו במדינה. ברייט הוסיף כי החברה אינה תומכת בקמפיין החרם על ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ