החוקר המיוחד מולר: הדיווח לפיו טראמפ הורה לעורך דינו לשעבר לשקר לקונגרס - אינו מדויק

דוברו של מולר פרסם תגובה נדירה לדיווח שפורסם באתר באזפיד ניוז, לפיו הנשיא הורה למייקל כהן לשקר בשימוע לקונגרס על המגעים לבניית מגדל טראמפ במוסקבה. טראמפ: "יום עצוב מאוד לעיתונות"

לוגו ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כהן מגיע לביתו בניו יורק, אתמול
לוגו ניו יורק טיימס

החוקר המיוחד להתערבות רוסיה בבחירות בארה"ב, רוברט מולר, דחה אתמול (שישי) את הדיווח לפיו הנשיא, דונלד טראמפ, הורה לעורך דינו לשעבר, מייקל כהן, לשקר לקונגרס באשר לתפקידו במגעים על בניית פרויקט נדל"ן שאפתני של ארגון טראמפ במוסקבה.

חשדות אלו היו חלק מרכזי בטענות על כך שמקורביו של טראמפ וגורמים במטה הבחירות שלו היו בקשר עם גורמים ברוסיה, שפעלו לסייע לו גם במהלך קמפיין הנשיאות.

ההתבטאות הציבורית הנדירה מצד דובר של מולר שוללת את הדיווח שפורסם באתר באזפיד ניוז שלשום, לפיו עו"ד כהן סיפר לחוקריו כי הנשיא לחץ עליו לפני השימוע שהיה לו בקונגרס. "הדיווח של באזפיד על אמירות ספציפיות שניתנו לחוקר המיוחד ואפיון העדות והמסמכים שהשיג משרדו של מולר, בהקשר לשימוע של מייקל כהן בקונגרס, אינו מדויק", הבהיר הדובר פיטר קאר.

הדיווח באתר באזפיד הוביל לביקורות קשות מצד שורה של בכירים בקונגרס, שאמרו שאם הוא נכון הרי שהוא יכול לשמש בסיס לפתיחת תהליך הדחתו של הנשיא. הנשיא טראמפ עצמו הגיב אמש בטוויטר לדיווח ואמר כי הודעתו של החוקר המיוחד מהווה "יום עצוב מאוד לעיתונות, אבל יום נהדר למדינה שלנו".

לאחר הודעתו של מולר הודיע באזפיד כי הוא עומד מאחורי הדיווח. "אנחנו עומדים מאחורי הדיווח ומאחורי המקורות שמסרו אותו, ואנחנו מפצירים בחוקר המיוחד מולר להבהיר על מה הוא חולק", כתב עורך האתר בן סמית בחשבון הטוויטר שלו.

טראמפ בוושינגטון, שלשוםצילום: AFP

בשימוע שנערך לו לפני כמה חודשים אמר כהן כי הוא נתן הצהרה כתובה שקרית על פרויקט נדל"ן שהיה מעורב ארגונו הפרטי של הנשיא במוסקווה - ושנמשך עד יוני 2016 - במסגרתו היה אמור להיבנות מגדל טראמפ בבירת רוסיה.

לפי העדות, ההצהרה השקרית נועדה ליצור רושם שהפרויקט הסתיים לפני הבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקאית באיווה - שנערכו בפברואר אותה שנה. "נתתי הצהרות שווא אלה כדי שיתאימו למסרים הפוליטיים של אישיות מס' 1 ומתוך נאמנות לה", אמר כהן בבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ