טראמפ: הנחיתי את דוברת הבית הלבן לא לדבר יותר עם התקשורת

נשיא ארה"ב כתב כי אמר לשרה האקבי סנדרס לא לטרוח לקיים יותר את התדרוך המסורתי לכתבים: "הדברים ממילא יוצאים החוצה ורוב הכתבים לעולם לא יסקרו אותנו בצורה הוגנת"

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ ודוברת הבית הלבן סנדרס בעצרת פוליטית במיזורי, בנובמבר
טראמפ ודוברת הבית הלבן סנדרס בעצרת פוליטית במיזורי, בנובמברצילום: Jeff Roberson/אי־פי

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ סיפר שהוא הורה לדוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, שלא להטריח את עצמה ולקיים את התדרוך היומי המסורתי לכתבים. התדרוך האחרון נערך ב-18 בדצמבר.

טראמפ צייץ אתמול (שלישי) בטווייטר שהתקשורת מסקרת את סנדרס "בצורה גסה ביותר ולא מדויקת, בייחוד אנשים מסוימים בתקשורת". "אמרתי לה לא לטרוח, הדברים ממילא יוצאים החוצה!", כתב הנשיא ברשת החברתית. "רובם לעולם לא יסקרו אותנו בצורה הוגנת ולכן הביטוי 'פייק ניוז!'".

סנדרס בתדרוך היומי האחרון שקיימה, ב-18 בדצמברצילום: Andrew Harnik/אי־פי

תדרוך הכתבים מדי יום אחר הצהריים היה עוגן מרכזי של רשתות החדשות בכבלים בזמן הממשלים האחרונים.

אגודת כתבי הבית הלבן מסרה שההחלטה להפסיק את התדרוכים היומיים מהווה פגיעה בשקיפות וקובעת תקדים מסוכן לאור העובדה שהממשל לא נותן דין וחשבון על מעשיו באופן פומבי. "האפשרות לשאול באופן פומבי את מזכירת התקשורת או גורמי ממשל בכירים אחרים מסייעת לתקשורת לספר לאמריקאים מה הנבחרים בעלי הכוח הרב ביותר עושים בשמם", אמר אוליבייר נוקס, נשיא אגודת כתבי הבית הלבן.

צורת התקשורת המועדפת על טראמפ, לצד הרשת החברתית, היא ראיונות ב"פוקס ניוז" וסבב שאלות-תשובות לא רשמי עם כתבים. סנדרס אמרה שהגיוני יותר שהציבור ישמע מהנשיא עצמו.

מחקר מצא כי אם סופרים ראיונות, סבבי שאלות-תשובות ומסיבות עיתונאים רשמיות, טראמפ שני רק לנשיא ביל קלינטון בנגישות לתקשורת בשנתיים הראשונות שלו בבית הלבן. המחקר בדק את כל הנשיאים מאז רונלד רייגן הרפובליקאי.

מרתה קומאר, פרופ' באוניברסיטת טאוסון במרילנד ומומחית לתקשורת בבית הלבן, אמרה כי מאז שנכנס לתפקיד ב-20 בינואר 2017 ועד ל-10 בינואר השנה, טראמפ היה זמין לתקשורת 577 פעמים. קלינטון היה לדבריה זמין 610 פעם בשנתיים הראשונות שלו בתפקיד וברק אובמה היה זמין 396.

אנשים שתומכים במסורת התדרוך היומי לכתבים טוענים שהוא מאפשר להם הזדמנות לקבוע סדר יום וגם ללמוד מה עושה הממשל מתחת לרמה הנשיאותית.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ