טראמפ תוקף את אנשי המודיעין שסתרו אותו: "שיחזרו לבית ספר"

טראמפ הגיב בטוויטר על דו"ח המודיעין שסתר את טענתו כי איראן ממשיכה לפעול כדי להשיג נשק גרעיני. "איראן עדיין מקור לסכנה ולעימות", כתב, "כלכלתה המתרסקת היא הדבר היחיד שעוצר אותה"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ משוחח עם עיתונאים בבית הלבן, החודש
לוגו הארץ
הארץ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קרא לגופי המודיעין של ארצו "לחזור לבית ספר" בעקבות דו"ח המודיעין האחרון שהגישו לקונגרס שלשום. הדו"ח סתר את עמדות הנשיא, בין השאר באשר למסוכנותה של איראן ופעילותה לייצר פצצה גרעינית.

לפי הדו"ח שהוצג לוועדת המודיעין של הסנאט על ידי ראשי מערכת הביטחון והביון האמריקאי, "איראן לא נוקטת בשלב זה צעדים שהמודיעין מעריך כהכרחיים לייצור נשק גרעיני". זה מערער את הטענה של טראמפ כי איראן מפרה את הסכם הגרעין שנחתם עמה ב-2015 וממשיכה לפעול למען השגת נשק גרעיני.

בתגובה כתב טראמפ בטוויטר: "אנשי המודיעין מתבררים כתמימים ופאסיבים נורא בכל מה שקשור לסכנות מאיראן. הם טועים! כשאני הפכתי לנשיא איראן עשתה צרות בכל המזרח התיכון ומעבר לו. מאז ששמתי קץ להסכם הגרעין הנוראי עם איראן, היא שונה בהרבה, אבל עדיין מקור לסכנה פוטנציאלית ולעימות. היא עושה ניסויים ברקטות (בשבוע שעבר) ועוד, ומגיעה קרוב מאוד לקצה היכולת. הכלכלה שלה כעת מתרסקת, וזה הדבר היחיד שעוצר אותה. אנחנו זהירים עם איראן. אולי כדאי שהמודיעין יחזור לבית ספר!".

בדו"ח שהוגש נכתב עוד כי למרות הפגישה השנייה הצפויה בין טראמפ למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און בחודש הבא, פיונגיאנג לא תהיה מוכנה לוותר על נשקה הגרעיני בקלות כי היא שומרת על יציבות המשטר הקיים. עוד נכתב כי ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) בסוריה ובעיראק לא הובס, כפי שטוען טראמפ, עדיין מפקד על אלפי לוחמים בעיראק ובסוריה ומנהל שמונה ארגונים מסונפים ועוד עשרות תאים הנאמנים לו ברחבי העולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ