דיווחים: מפגין נעצר לאחר שפרץ לשיירת בכירים סינים שיצאה מהבית הלבן

במהלך התקרית נפצע סוכן של השירות החשאי שניסה לפנות את המפגין, אולם לא נמסרה סיבת פציעתו. בתחילה דווח כי הסוכן והמפגין נפגעו מאחת המכוניות ושמדובר בשיירה הנשיאותית של טראמפ

לוגו הארץ
הארץ
סגן ראש ממשלת סין ליו הי בבית הלבן, היום
לוגו הארץ
הארץ

אדם אחד נעצר וסוכן שירות חשאי נפצע בתקרית בה היתה מעורבת שיירת כלי רכב סינית בבית הלבן היום (רביעי). גורם בשירות החשאי אמר לרשת NBC  כי מפגין חצה מחסום משטרתי אחר הצהריים וניסה להפריע לשיירה של בכירים סינים שיצאה מהבית הלבן אחר שסיימו סבב של משא ומתן בנושאי מסחר עם רוברט ליגתיזר, שליח הנשיא טראמפ למשא ומתן בענייני מסחר.

מדיווחים ראשוניים שפורסמו ברשתות החברתיות היה נראה כי אדם אחד נפגע ממכונית שהיתה חלק מהשיירה. אולם בשירות החשאי אמרו לחדשות NBC  רק כי סוכן של השירות נפצע במהלך סיכול התקיפה על ידי המפגין. לא נמסר שהוא או המפגין שנעצר נפגעו ממכונית. עוד נמסר בדיווחים הראשוניים שמדובר בשיירה הנשיאותית של דונלד טראמפ, אולם גם הדיווחים האלה הוכחשו במהרה. הסוכן שנפצע, מסיבה שלא נמסרה, פונה לקבל טיפול בבית חולים מקומי.

בין הבכירים הסינים שהגיעו היום לשיחות בבית הלבן היה גם סגן ראש ממשלת סין ליו הי, שהוביל את המשלחת הסינית במגעים המתנהלים בשבועות האחרונים בארה"ב. הבכירים הסינים צפויים לחזור לבית הלבן מחר לסבב שיחות נוסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ