בכיר בארה"ב: לבקשת הפלסטינים, הופסק הסיוע לעזה ולגדה המערבית

הפלסטינים ביקשו לעצור את העברת הכספים של סוכנות הסיוע האמריקאית בגלל חוק חדש למאבק בטרור, שנכנס לתוקף אתמול וחושף גופים נתמכים לתביעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט של מיזם הנתמך על ידי סוכנות הסיוע האמריקאית בחברון, אתמול

סוכנות הסיוע האמריקאית לפלסטינים הפסיקה את כל הסיוע שלה בגדה המערבית ובעזה, כך אמר בכיר בארה"ב היום (שישי). עצירת הסיוע של סוכנות USAID נעשתה לבקשת הרשות הפלסטינית, לאחר שחוק חדש למאבק בטרור נכנס לתוקף בארה"ב וחשף גופים המקבלים תמיכה לתביעות משפטיות. סיום הסיוע שם קץ גם לתמיכה של כ-60 מיליון דולרים למנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית. 

החוק החדש למלחמה בטרור בארה"ב קבע כי החל מהיום, 1 בפברואר, גופים שמקבלים סיוע כלכלי יהיו חשופים יותר לתביעות משפטיות הקשורות בטרור. החוק מאפשרי לאזרחים אמריקאים לתבוע גופים שמקבלים סיוע בבתי משפט בארה"ב בגין סיוע למעשי לוחמה. בעקבות כניסת החוק לתוקף, ביקשו הפלסטינים להפסיק את המימון האמריקאי, מחשש להסתכן בתביעות.

פלסטיני מעמיס שקי קמח של סוכנות הסיוע האמריקאית ליד ג'נין, ב-2008צילום: MOHAMMED BALLAS/אי־פי

"לבקשת הרשות הפלסטינית, צמצמנו תוכניות ומיזמים שממומנו", אמר הבכיר לרויטרס. הוא הוסיף כי בשלב זה כי לא מבוצעים צעדים להפסיק את הנוכחות של אנשי סוכנות הסיוע בשטחים, וכי לא התקבלו החלטות בנוגע לאיוש הנציגות של הסוכנות בשגרירות ארה"ב בירושלים. 

אמש דווח ב"הארץ" כי ארגוני דו-קיום בישראל וברשות הפלסטינית צפויים לאבד מיליוני דולרים שהובטחו להם כתוצאה מהפסקת הסיוע. מדובר בכעשרה ארגונים, בהם Kids4Peace ופורום המשפחות השכולות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ