עדי ראייה במשפטו של ברון הסמים: "אל צ'אפו שכב עם קטינות אחרי שסימם אותן"

רגע לפני התכנסות המושבעים לדיונים, פרסם בית המשפט בניו יורק מסמכים שבהם נטען שברון הסמים המקסיקאי הביא לחוותו ילדות בנות 13 תמורת אלפי דולרים וביקש לשים להן "אבקה" במשקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איור של ברון הסמים המקסיקאי ממשפטו בניו יורק, ב-31 בינואר

ברון הסמים המקסיקאי חואקין "אל צ'אפו" גוסמן קיים יחסי מין עם קטינות לאחר שסימם אותן. כך טוענים עדי ראייה במשפטו המתוקשר של אל צ'אפו שמתנהל בניו יורק.

על פי מסמכי בית המשפט שפורסמו שלשום (שישי), עובד ממשלה ששיתף פעולה עם ברון הסמים סיפר בעדותו שאל צ'אפו אילץ אותו לסמם בנות צעירות בגיל 13 ואז קיים עמן יחסי מין באחד מבתי המסתור שלו. אחד מפרקליטיו של אל צ'אפו אמר בתגובה שההאשמות "גסות ביותר" ותהה לגבי העיתוי של פרסום העדויות בפומבי.

אל צ'אפו במקסיקו סיטי, ב-2014צילום: Eduardo Verdugo/אי־פי

"גוסמן מכחיש את הטענות שחסרות ביסוס ושאינן אמינות מספיק בשביל להתקבל במשפט", אמר עורך עדין אדוארדו בלארזו. "מצער שהחומר פורסם בפומבי ממש לפני שהמושבעים מתחילים את הדיונים שלהם".

המושבעים במשפטו של ברון הסמים המקסיקאי יחלו מחר לדון בשאלה אם הוא אשם בסחר של לפחות 200 טונות של קוקאין לשוק האמריקאי, שעל פי הערכות הכניס לאימפריה שלו כ-14 מיליארד דולר. לטענת עורך דינו של אל צ'אפו, עדי הראייה הפכו אותו לשעיר לעזאזל שלהם כדי שלא להיענש על פשעיהם.

במסמך אחד של בית המשפט נכתב שמבריח הסמים הקולומביאני אלכס סיפואנטס, שגר עם אל צ'אפו בשנת 2007, סיפר לחוקרים שאדם בשם "קומדרה מריה" הראה לברון הסמים תמונות של בנות צעירות. אל צ'אפו העביר 5,000 דולר ותמורת הכסף נשלחה לחוותו אחת הבנות שנבחרו על ידו. אל צ'אפו, כך נטען, ביקש מסיפואנטס להכניס "חומר אבקתי" למשקאות של הבנות ואז קיים איתן יחסי מין. לדברי מבריח הסמים הקולומביאני, אל צ'אפו כינה את הבנות "ויטמינים" משום שהאמין שפעילות מינית עם בנות צעירות "מעניקה לו חיים".

גם סיפואנטס הודה שקיים יחסי מין עם הקטינות, אולם טען שעשה זאת מבלי לסמם אותן. במסמך של בית המשפט נכתב שכמה עדי ראייה אישרו את דבריו של סיפואנטס לגבי קשריו של אל צ'אפו עם קטינות.

המסמכים שנחשפו שלשום ממשפטו של אל צ'אפו הותרו לפרסום בעקבות בקשה של העיתון "ניו יורק טיימס". מסמכים אלה לא פורסמו עד כה משום שנתפשו כלא רלבנטיים לאישומי הסמים נגד ברון הסמים המקסיקאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ