לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ענפי העצים בוושינגטון הבירה עירומים מעלים ורועדים מהרוחות הקרות. התושבים מצטנפים בתוך מעילים חמים שעה שהטמפרטורות יורדות הרבה מתחת לאפס. עם תום השבתת הממשל – לפחות בינתיים – עזב הנשיא טראמפ את משרדו הקריר לסוף שבוע בפאלם ביץ' החמה יותר.

אולם בסביבה שבה אפילו עובדי הממשל לא חולמים על יציבות תעסוקתית, נראה שטראמפ שומר על יציבות בדבר אחד לפחות – שיזופו המפואר שזוהר על רקע וושינגטון הקרה והאפרורית. גוון עורו השזוף של הנשיא נוכח ומוכר כל כך, שלמעשה כבר לאורך השנים, הרבה לפני שהוא נהיה נשיא, הוא הוטמע היטב בחיקויו הרבים.

טראמפ בנאום מצב האומה מול הקונגרס, שנה שעברה. עיגול לבן קבוע מתחת לעינייםצילום: Pablo Martinez Monsivais/אי־�

הקו הרשמי של הבית הלבן, כמו בנושאים אחרים הנוגעים למצבו הפיזי ולהופעתו של הנשיא, הוא שעורו הקורן והזוהר של טראמפ הינו תוצר של "גנים טובים". וכן, גם מעט פודרה לא מבריקה שהנשיא מורח על עצמו לפני הופעותיו בטלוויזיה מסייעת לתוצאה הסופית. אבל התשובות לא מרצות את כולם והתעלומה מושכת רבים: האם הנשיא טראמפ משתמש במיטת שיזוף, כמו שטענו מאפר פטפטן ב-2016 או העוזרת שלו לשעבר אומרוסה מניגאולט ניומן בספרה המדובר?

חבריו לפנימייה של טראמפ תיארו אותו כאוהד גדול של קרני אולטרה סגול, כמי שישים נורת שיזוף במקום נורה רגילה כדי שייראה כאילו "הלך לים". אפילו ג'יימס קומי, ראש ה-FBI  לשעבר שהפך לאחד מיריביו של הנשיא, תהה לגבי הזוהר הטראמפי. "פניו של הנשיא נראים קצת כתומים", כתב קומי באוטוביוגרפיה שלו. "ומתחת לעיניו יש חצי עיגול לבן איפה שאני מעריך שהוא מרכיב את משקפי ההגנה נגד שיזוף שלו", ניתח באדיקות. אולם לפי שלושה גורמים המעורים בפרטים, אין אף מיטת שיזוף או תא שיזוף באף אחד מאגפיו של מגורי הנשיא במעון הנשיאותי – לא באגף המזרחי ולא בקרבת אייר פורס 1. עוד שני בכירים בבית הלבן הבהירו כי שירות כזה בסביבתו של הנשיא אינו בנמצא.

ג'ימי פאלון מחקה את טראמפ

תיאוריה אחרת גורסת שטראמפ משתמש בקרמים לשיזוף עצמי. ד"ר טינה אלסטר, רופאת עור מוושינגטון שסיפרה כי טיפלה בבכירים רבים בממשלים אמריקאים קודמים בבית הלבן, בהם בממשל הנוכחי, אמרה כי נראה שהנשיא – שבו היא לא טיפלה – אכן משתמש בתרסיסים או קרמים לשיזוף כדי להשיג את המראה הזה. "אבל הוא נראה יותר כתום מאשר שזוף", הוסיפה.

סימן אחר לכך שמדובר בתכשירי שיזוף חיצוניים – ולא תוספי תזונה או תרופות שמעניקות גוון שזוף יותר לעור כפי שיש אחרים שסוברים – הוא כפי שהוזכר העיגולים הלבנים מתחת לעיני הנשיא הנוכחים באופן קבוע בהופעותיו בציבור. "אין לי שום דבר נגד הקרמים האלה, אבל אני חושבת שצריך להיזהר מאוד באופן שמורחים אותם", אמרה ד"ר אלסטר. רופאת העור אף הגדילה לשבח את טראמפ על כך שכנראה הפסיק עם הרגל מיטות השיזוף הלא בריא – במיוחד על רקע כתמי השמש על עורו מהעבר.

טראמפ ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און בסינגפור, ביוניצילום: AFP

מה שבטוח הוא שלטראמפ, שמשתמש זמן רב באנטיביוטיקה כדי לטפל ברוזציאה – מחלת עור ממנה הוא סובל שיכולה להפוך את הפנים לאדומות וורדרדות, אכפת מאוד ממראהו בטלוויזיה. לפי גורם אחד שמכיר היטב את הנשיא, הוא מרבה להתלונן שהעור שלו והשיער שלו נראים לפעמים יותר מדי כתומים או צהובים על המסך.

ובכל מקרה, מה שטראמפ עושה או לא עושה עם העור שלו – הוא עושה את זה לבד. מאפרת שעובדת עבור הבית הלבן כבר הציעה בעבר את שירותיה בנושא זה, אבל היא לא היתה קרובה אפילו לנסות. עוד שישה עוזרים בעבר ובהווה ואנשים הקרובים לטראמפ אומרים כי בכל הנוגע לענייני טיפוח שלו, הוא עושה הכל באופן עצמאי.

לכתבה של קטי רוג'רס ב"ניו יורק טיימס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ