ברון הסמים ממקסיקו, חואקין "אל צ'אפו" גוסמן, הורשע בארה"ב

גוסמן הורשע בגין עשר עבירות פליליות בהן הברחת סמים וניהול ארגון פשע, בהיותו מנהיג קרטל הסמים המקסיקאי "סינלואה". הוא צפוי לקבל עונש מאסר עולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גוסמן מוסגר ממקסיקו לארה"ב, ב-2017
גוסמן מוסגר ממקסיקו לארה"ב, ב-2017צילום: AFP

ברון הסמים האכזרי ממקסיקו, חואקין "אל צ'אפו" גוסמן, הואשם בגין עשר עבירות פליליות בהן הברחת סמים וניהול ארגון פשע, בהיותו מנהיג קרטל הסמים המקסיקאי "סינלואה". גזר דינו של אל צ'אפו צפוי להיות עונש מאסר עולם.

דיוניהם של 12 חברי חבר המושבעים בבית המשפט הפדרלי בברוקלין שבניו יורק החלו בשבוע שעבר. היעדר הכרעה בתום שבוע הדיונים הראשונים שימחה את גוסמן שנראה מחייך ומחבק את עורך דינו עם יציאתו מהאולם. אולם היום הורשע גוסמן בהברחת טונות של קוקאין, הירואין, מריחואנה ומתאמפטמין לתוך ארה"ב בהיותו ראש קרטל סינלואה.

גוסמן לאחר שנלכד במקסיקו, ב-2016צילום: TOMAS BRAVO/רויטרס

גוסמן נמלט פעמיים מבתי הכלא הכי מאובטחים במקסיקו עד שנתפס סופית בינואר 2016. הוא הוסגר לארה"ב שנה לאחר מכן. עורכי דינו טענו שגוסמן היה רק סגן ראש הקרטל והפך לשעיר לעזאזל על ידי ראש הקרטל האמיתי - איסמאיל "אל מאיו" זמבדה, ברון סמים מסינלואה שעדיין לא נתפס. לפי החוקרים, גוסמן וזמבדה היו שותפים.

יותר מ-50 עדים העידו במהלך המשפט שנמשך 11 שבועות, בהם 14 מחבריו לשעבר של גוסמן שהסכימו לשתף פעולה עם החוקרים האמריקאים. משתפי הפעולה, שרובם הודו באשמה בגין עבירות סמים שונות בארה"ב, הציעו פרטים מדויקים על רשת ההברחה של הקרטל ועל תפקודו של גוסמן כמנהלו, ותיארו את סגנון חייו הראוותני ואת נטייתו לחסל את יריביו.

באחת העדויות הקשות שנשמעו במהלך המשפט, העידו בשבוע שעבר כמה עדים שטענו כי גוסמן קיים יחסי מין עם קטינות לאחר שסימם אותן. עובד ממשלה ששיתף פעולה עם ברון הסמים סיפר בעדותו שאל צ'אפו אילץ אותו לסמם בנות צעירות בגיל 13 ואז קיים עמן יחסי מין באחד מבתי המסתור שלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ