דיווח: מולר יסיים את חקירת המעורבות הרוסית בבחירות בשבוע הבא

ב-CNN דיווחו כי התובע הכללי של ארה"ב יודיע על סיום החקירה בהובלתו של רוברט מולר כבר בשבוע הבא, ובהמשך יעביר את סיכום הדו"ח של מולר לקונגרס ולציבור

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מולר בגבעת הקפיטול, ב-2017
לוגו הארץ
הארץ

התובע הכללי של ארה"ב, ויליאם בר, מתכוון להכריז בשבוע הבא על סיום החקירה שהוביל החוקר המיוחד רוברט מולר, שמונה לבחון את ההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב. לפי דיווח ב-CNN, לאחר מכן יגיש בר לקונגרס את סיכום הדו"ח החסוי שחיבר מולר. הגורמים ששוחחו עם CNN לא ידעו לומר מה כולל הדו"ח, אך טענו כי התזמון המדויק של הגשתו נתון לשינויים וטרם נקבע.

החוקר המיוחד חייב להגיש את ממצאי חקירתו לתובע הכללי, אך הדו"ח עצמו לא חייב להיות מועבר לקונגרס או לציבור. לכן, לפי הערכות, בר יעביר לקונגרס רק גרסה מקוצרת של הדו"ח. לא ברור כמה מממצאי מולר יועברו לידיעת הציבור, אך בר רמז כי משרד המשפטים אינו מעוניין לפרסם מידע מהחקירה שלא הוביל להגשת כתב אישום.

המגישה רייצ'ל מדאו מסבירה על ההתפתחויות האחרונות בחקירת מולר

הגשת הדו"ח תביא לסיומה של חקירת מולר. בשנתיים מאז החל את חקירתו, הביא מולר להגשת כתב אישום נגד 34 בני אדם והשיג הודאות באשמה מחמישה נאשמים. אחד מהישגיו הגדולים של מולר הוא כתבי האישום שהגיש בפברואר וביולי, שתיארו מאמצים רוסיים מתואמים, שבוצעו כבר ב–2014, לפרוץ למחשבים ולהשפיע על מערכת הבחירות לנשיאות באמצעות שימוש בזהויות אמריקאיות גנובות, בכתובות IP מוסוות ובהונאות פישינג, בנוסף לריגול של ממש בתוך ארה"ב.

החוקר המיוחד התבקש לחזור מפרישה אחרי שטראמפ פיטר את ראש ה-FBI ג'יימס קומי במאי 2017. חודשיים קודם לכן חשף קומי שהבולשת פתחה בחקירה בנוגע להתערבות רוסיה בבחירות לנשיאות ארה"ב, ובנוגע לאפשרות שבקמפיין הבחירות של טראמפ פעלה קנוניה. שמונה ימים לאחר פיטורי קומי מינה סגן התובע הכללי רוד רוזנסטין את מולר לחוקר מיוחד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ