עקבות המגפיים הוורודים ועטיפות חטיפי הגרנולה הובילו מחלצים לשתי ילדות נעדרות

קרוליין וליה, בנות חמש ושמונה, יצאו לטייל בטבע בצפון קליפורניה ונעלמו. כישורי הישרדות שרכשו בתנועת נוער סייעו להן לעבור את 44 השעות עד החילוץ

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרוליין (מימין) וליה
לוגו אי-פי
אי-פי

קרוליין בת ה-5 וליה בת ה-8 העבירו 44 שעות בטבע בצפון קליפורניה כשהן מצוידות במגפי גשם ורודים בוהקים, חטיפי גרנולה ומעט הכשרה בהישרדות בטבע. הרשויות מצאו אותן אתמול (ראשון), ומלבד התייבשות קלה והתקררות מצבן היה טוב. 

כבאי ממחלקת מתנדבים מקומית מצא את ליה וקרוליין בחורשה במרחק כשני קילומטרים מביתן שבבנבאו, המקום שבו הן נראו לאחרונה ביום שישי בצהריים, כך הודיע שריף המחוז וויליאם הונסל. לדבריו, הילדות לא נפצעו ומצבן היה טוב, בין השאר הודות לכישורי ההישרדות שרכשו בתנועת נוער מקומית. 

קרוליין בת ה-5

"זה נס גמור", אמר הונסל. "זה אזור סלעי, מדובר בסביבה קיצונית. איך שהן היו שם במשך 44 שעות זה די מדהים". תמונה של ליה שהפיץ משרד השריף בעמוד הפייסבוק שלו הפכה ויראלית, ובה נראית הילדה הצעירה במקום שבו נמצאה, כשלרגליה מגפיים בצבע ורוד עז. לצדה נמצא אחד מכבאי האש שהשתתפו בחיפושים. 

לדברי הונסל, כוחות החילוץ המקומיים איתרו את הילדות באמצעות טביעות הרגל שהשאירו מגפי הגומי, ולאחר שנתקלו בעטיפות חטיפי הגרנולה שלהן. בחיפושים השתתפו כוחות רבים, שהורכבו בין השאר מהמשמר הלאומי של ארה"ב בסיוע הליקופטרים וכלבי גישוש. "רבים מאיתנו לא ישנו ב-48 השעות האחרונות", סיפר הונסל, שתיאר את ההקלה ששטפה אותם כאשר מצאו את הבנות כשהן בריאות ושלמות. "לילדות האלה יש ללא ספק סיפור הישרדות לספר", אמר.

"עטיפות הגרנולה נתנו לנו כיוון מאיפה שהן התחילו עד המקום שבו סיימו את החטיפים", אמר מייק פרידלי, קצין שהשתתף בחיפושים. פרידלי סיפר כי הוא היה זה שסיפר לאמן של הבנות כי הן בחיים. "היא קרסה בשיחת הטלפון", אמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ