טראמפ על חקירת מולר: אנשים רעים עשו דברים בוגדניים

טראמפ הביע תמיכה עקרונית בפרסום הדו"ח המלא של מולר, כפי שדורשים מחוקקים דמוקרטים

ניו יורק טיימס
אי-פי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ בפלורידה, אתמול
ניו יורק טיימס
אי-פי
רויטרס

דונלד טראמפ יצא להתקפה היום (שני), יממה לאחר שפורסם כי החוקר המיוחד קבע כי הנשיא והקמפיין שלו לא שיתפו פעולה עם רוסיה, והעלה את האפשרות כי מבקריו שתמכו בחשדות אלו הם "בוגדים", שאשמים "במעשים רבים" ושיש לחקור אותם בעצמם.

במבט קודר וכעוס, טראמפ חזר על האשמתו כי יריביו קשרו קשר כדי לפגוע או להביא לסיום נשיאותו עם האשמות כוזבות על קשרי הקמפיין שלו למוסקבה. "ישנם הרבה אנשים שעשו דברים רעים מאוד. הייתי אומר אפילו דברים בוגדניים נגד המדינה שלנו", אמר טראמפ לכתבים בפגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בישראל. "אני מקווה שהאנשים שפגעו כך במדינה שלנו – עברנו תקופה של דברים רעים מאוד – שאת האנשים האלו יבדקו", הוסיף טראמפ.

"אני מסתכל עליהם כבר הרבה זמן", הוסיף הנשיא, "ואני שואל מדוע לא בדקו אותם? הם שיקרו לקונגרס, רבים מהם, אתם יודעים מי הם. הם עשו כל כך הרבה דברים רעים".

אמש פורסם כי החוקר המיוחד קבע כי הנשיא לא שיתף פעולה עם רוסיה כדי להטות את הבחירות לנשיאות ב-2016. לפי סיכום דו"ח החקירה שפרסם היום התובע הכללי ויליאם בר, מולר הגיע גם למסקנה כי אף אחד מאנשי הנשיא לא שיתף פעולה או תיאם את פעולותיו עם רוסיה. עם החקירה הרוסית מאחוריו, נראה כי טראמפ נחוש להפוך את היוצרות ולהפנות את האש ליריביו.

התובע הכללי אמר כי צוותו של מולר לא הגיע למסקנה בשאלה אם הנשיא שיבש מהלכי משפט, אך בר וסגנו רוד רוזנסטין, קבעו כי צוותו של החוקר המיוחד לא מצא ראיות מספיקות כדי לקבוע אם טראמפ ביצע עבירה זו. התובע הכללי ציין כי מולר לא זיכה את הנשיא. טראמפ הביע תמיכה עקרונית בפרסום הדו"ח המלא של מולר, כפי שדורשים מחוקקים דמוקרטים. "זה תלוי בתובע הכללי", אמר טראמפ, "זה לא יפריע לי כלל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ