אזרחית סין נעצרה במועדון הפרטי של טראמפ כשברשותה כונן עם תוכנה זדונית

האשה נעצרה בשבת האחרונה, וברשותה נמצאו גם מחשב נייד, שני דרכונים סיניים וארבעה טלפונים סלולריים. הנשיא אמנם שהה בפלורידה בזמן המעצר, אך לא ביקר במועדון כשהיא היתה במקום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מועדון מאר-א-לאגו, בחודש שעבר

אזרחית סין נעצרה בשבת האחרונה במועדון הפרטי מאר-א-לאגו, הנמצא בבעלותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בפלורידה, כשברשותה כונן נייד ועליו תוכנה זדונית. כך עולה מתצהיר לבית משפט שהגיש הלילה (רביעי) השירות החשאי. האשה הובאה בפני שופט באשמה של כניסה למתחם ממודר ובמסירת הצהרה כוזבת לאיש חוק. בחיפוש בכליה נתפסו גם שני דרכונים סיניים, מחשב נייד וארבעה טלפונים סלולריים.

לפי המסמכים שהוגשו לבית המשפט, שמה של האשה הוא יוג'ינג ז'אנג, בת 32. עוד עולה כי עם הגעתה למועדון, ניגשה ז'אנג לעמדת הבידוק והציגה את מסמכיה, כשהיא מבקשת להגיע לבריכה במקום. אנשי השירות החשאי בעמדת הבידוק לא מצאו את שמה ברשימת המוזמנים, אך אחד המנהלים במקום אמר שישנו חבר מועדון בשם ז'אנג - והניח כי היא קרובת משפחתו.

בני הזוג טראמפ בפלורידה, בסוף השבוע. אין עדות לכך שהאשה ביקרה במועדון בזמן שהנשיא שהה במקוםצילום: Andrew Harnik/אי־פי

עוד עולה כי בהמשך התעורר חשדם של אנשי הנהלת המועדון, כשז'אנג התקשתה להסביר מה מעשיה במקום. בתחילה אמרה כי הגיעה לכינוס של ארגון לקשרים סיניים-אמריקאים, אולם בלוח הזמנים של אירועי המועדון לא הופיע אזכור למפגש דומה. בעקבות זאת הזעיק אחד האנשים בקבלה את השירות החשאי בשנית, ואלה תחקרו את ז'אנג. אלה הגיעו למסקנה שאין ברשותה כל מסמך המאשר את כניסתה למועדון הפרטי. לפי התצהיר שנמסר לבית המשפט, ז'אנג החלה להתווכח עם אנשי השירות החשאי, שעיכבו אותה במקום.

טראמפ אמנם שהה בפלורידה בסוף השבוע, אך אין כל עדות לכך שז'אנג ביקרה במועדון בזמן שהוא נכח במקום. עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית במדינת פלורידה מסר לבית המשפט כי ז'אנג שומרת על זכות השתיקה. היא צפויה להישאר במעצר עד לדיון בעניינה בשבוע הבא.

במשרד המשפטים לא הגיבו למעצרה של האשה, ובשירות החשאי מסרו כי חקירת המקרה נמשכת. בתגובת השירות נמסר כי "אנשינו אינם מחליטים מי רשאי להיכנס למועדון, אך מבצעים בידוק פיזי על מנת להבטיח כי אין פריטים אסורים המוכנסים לתחומיו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ