לוגו הארץ
הארץ

סגן נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ו ביידן, התנצל הערב (רביעי) בעמוד הטוויטר שלו לאחר ששתי נשים טענו כי הוא נגע בהן באופן לא הולם וללא הסכמתן. לדבריו, הוא מבין שהנורמות החברתיות הן ברות שינוי ומעתה הוא יכבד יותר את המרחב האישי של סובביו.

"נורמות חברתיות משתנות. אני מבין את זה, ואני שמעתי מה שהנשים האלה אמרו. הפוליטיקה בשבילי תמיד היתה דרך ליצור קשרים, אבל מעתה אני אהיה יותר מתחשב בכל הנוגע לכיבוד המרחב האישי. זו האחריות שלי ואני אתנהג לפיה", כתב ביידן.

שלשום סיפרה אשה בשם אמי לאפוס, עוזרת לשעבר של מחוקק אמריקאי, כי ביידן נגע בה בצורה לא הולמת וחיכך את אפו באפה במהלך אירוע פוליטי לגיוס כספים ב-2009.  "זה לא היה מיני, אבל הוא כן תפס אותי ביד", סיפרה לאפוס. "הוא כרך את היד שלו מסביב לצוואר שלי ומשך אותי כדי לחכך את האף שלו בשלי. כשהוא משך אותי חשבתי שהוא הולך לנשק אותי בפה".

לפניה היתה זו לוסי פלורס, פעילה במפלגה הדמוקרטית שהתמודדה על תפקיד סגנית מושל נבאדה, שטענה שביידן גרם לה חוסר נוחות כשנישק אותה באירוע קמפיין ב-2014. פלורס טענה גם שביידן נגע בכתפיה והריח את שיערה כשהשניים הופיעו יחד באירוע וגרם לה לחוש אי נוחות.

בתגובה לדבריה של פלורס אמר אז ביידן: "במשך שנותיי הרבות בקמפיינים ובחיים הציבוריים הצעתי אינספור לחיצות ידיים, חיבוקים, ביטויי חיבה, תמיכה ונחמה. ואף פעם, מעולם, לא פעלתי לדעתי באופן בלתי הולם. אם נרמז שעשיתי זאת, אני אקשיב לכך בכבוד. אבל זו מעולם לא היתה הכוונה שלי".

טענות הנשים היו עלולות לסכן את האפשרות שביידן יכריז על כניסה למרוץ הדמוקרטי לנשיאות. על פי כמה דיווחים, הוא צפוי להכריז על ריצתו בשבועות הקרובים ובסקרים הוא אף מוביל על פני המועמדים הרבים שכבר נכנסו למרוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ