אשה בת 61, ששימשה פונדקאית לבנה ובן זוגו, ילדה את נכדתה

ססיל אלדג' רצתה "להעניק מתנה" לבנה מת'יו ובן זוגו אליוט דוהרטי, ועל אף שעברה כבר את גיל הפוריות, הסכימו הרופאים כי היא בריאה וחזקה מספיק כדי לשאת את התינוקת. את הביצית תרמה אחותו של דוהרטי

גרדיאן
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ססיל אלדג' עם בנה מתיו (מימין) ובן זוגו אליוט, לפני הלידה
גרדיאן
הארץ

אשה אמריקאית בת 61, ששימשה כפונדקאית לבנה ולבן זוגו, ילדה בשבוע שעבר תינוקת בריאה. האשה, ססיל אלדג', ילדה את נכדתה, שקיבלה את השם אומה לואיז דוהרטי, בבית החולים באומהה. "רציתי לעשות זאת כמתנה ממני לבני", סיפרה אלדג'.

הבן, מת'יו אלדג', ובן זוגו אליוט דוהרטי סיפרו שהחליטו ללכת למסלול של פונדקאות מחשש כי לא יורשו לאמץ ילד במדינה שמרנית כנברסקה. בין השאר, חוקי המדינה לא הגנו על אלדג' כשהוא פוטר מעבודתו כמורה בבית ספר קתולי לאחר שנודע על כוונתו להינשא לאליוט.

משמאל: אליוט, מת'יו ואביו של מת'יו, קירק בבית החוליםצילום: STRINGER/רויטרס

את הביצית תרמה אחותו של דוהרטי, ליאה, והיא הופרתה מזרע שתרם אלדג'. בני הזוג רצו שהתינוקת תהיה קשורה גנטית לשניהם. דוהרטי ואלדג' סיפרו שמאז שסיפורם התפרסם הם מקבלים תגובות מכל רחבי העולם. לפי אלדג' הבן, מרביתן חיוביות ומקצתן שליליות. "אנשים יוצרים איתנו קשר ורוצים לעזור בכל דרך שהם יכולים", אמר.

בני הזוג מספרים שחששו שססיל, שהיתה בתחילת התהליך בת 59, לא תורשה לשמש להם כאם פונדקאית. מת'יו מעיד שבתחילה, הוא לא חשב שזה בכלל אפשרי. "ציינתי את זה באוזני הרופאה כבדיחה, שאמא שלי כל הזמן מציעה להיות פונדקאית אבל אני יודע שזה בכלל לא אופציה". אבל אלדג' עברה סדרת בדיקות, ונמצא כי גופה חזק מספיק ויעמוד בנשיאת ההריון ובלידה, על אף שכבר עברה את גיל הבלות.

מת'יו, אליוט וססיל לאחר הלידהצילום: STRINGER/רויטרס

קארל סמית', מומחה לפוריות ולבריאות האשה בבית החולים באומהה, אמר שאלדג' בריאה וחזקה ונראית צעירה בשנים רבות מגילה הביולוגי. המומחה הוסיף כי על מנת לשמר את ההריון, אלדג' קיבלה אסטרוגן ותוספים אחרים, וכי מכל הבחינות הביולוגית ההריון שלה היה תקין לגמרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ