נכנס לתוקפו האיסור על טרנסג'נדרים לשרת בכוחות המזויינים של ארה"ב

טראמפ הורה על שינוי התקנות בטענה שעלויות הטיפול הרפואי בטרנסג'נדרים היא גבוהה. חוקרת באוניברסיטת ייל: "האיסור עלול להגביר חרדה, דיכאון ומחשבות אובדניות אצל המשרתים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה נגד התקנות החדשות בוושינגטון, ביום רביעי. למשרתים תינתן האפשרות "לשנות את החלטתם" לפני שייפלטו
רויטרס
הארץ

חיילים וארגוני להט"ב בארה"ב מזהירים מפני חזרה לעידן "אל תשאל, אל תספר", בעקבות תקנות שנכנסו לתוקפן אתמול (שישי) ושאוסרות על טרנסג'נדרים מלשרת בכוחות המזויינים. לפי אתר אקסיוס, התקנות אוסרות על מי שהחל ליטול הורמונים או שינה את מינו מלהתגייס, וכן מאפשרות להפסיק את שירותם של חיילים שאינם מוכן להצהיר על מינם. לפי האתר, למשרתים תינתן האפשרות "לשנות את החלטתם" או להירשם כבעלי המין שבו נולדו, לפני שייפלטו משורות הכוחות המזויינים.

המתנגדים לחוק טוענים שהמדיניות החדשה תאלץ את החיילים להחליט בין ביצוע הליך לשינוי מין לבין שמירה על מקום עבודתם, ועלולה לעורר אצלם הפרעות נפשיות. נשיאת אגודת בני הזוג של אנשי הצבא בארה"ב, אשלי ברודווי-מק, טענה כי בעקבות האיסור, "ארה"ב שוב מכריחה גיבורים אמריקאיים להסתיר את מי שהם כדי לשרת". לדבריה, "ממשל טראמפ-פנס גורר אותנו חזרה לימים האפלים של 'אל תשאל, אל תספר', ופוגע נואשות במשרתים, בבני משפחותיהם ובכוחות המזויינים עצמם".

ממשרד ההגנה נמסר בתגובה כי התקנות החדשות לא ישפיעו על כלל המשרתים הטרנסג'נדרים. "הכוחות מספקים את כל הטיפול הרפואי הנחוץ כדי לשמור על בריאותם של כל אנשי השירות, כולל אלו שנמצאים בהליך השחרור".

לפי מחקר של מכון ראנד משנת 2016, בכוחות המזויינים משרתים יותר מ-10,000 טרנסג'נדרים. למרות שמדיניות "אל תשאל, אל תספר" הגיעה לסיומה ב-2011, נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, ביטל את ההגבלות על שירות טרנסג'נדרים רק ב-2016. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, התקנות החדשות לא ישפיעו על חיילים שאובחנו מ-2016 ועד אתמול ונמצא פער בין מינם למגדרם.

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שהוא גם המפקד העליון של הכוחות המזויינים, החזיר את האיסור בטענה כי עלות הטיפול הרפואי בחיילים הטרנסג'נדרים היא גבוהה, וכי הם משבשים את פעילות הכוחות.

קארא קורקורן, סרן בצבא ארה"ב, יצאה מהארון בשנה שעברה, בשל החשש שהתקנות החדשות יאלצו אותה להישאר בארון לזמן בלתי מוגבל. "אני לא יכולה להסביר כמה אני מרגישה שפויה יותר, ואפילו בכושר טוב יותר, משהייתי לפני שנה". היא הביעה חשש מכך שחיילים אחרים, שלא הרגישו מוכנים לצאת מהארון, לא יוכלו לעשות זאת בעתיד. לפי ג'יליאן שיר, חוקרת מאוניברסטת ייל, המדיניות החדשה עלולה להגביר חרדה, דיכאון ומחשבות אובדניות אצל משרתים טרנסג'נדרים, ואף עלולה לעורר מקרי התעללות בהם בקרב אזרחים.

למרות התקנות החדשות, רשת NBC דיווחה כי הצי האמריקאי יתיר לאנשיו ללבוש בגדים בהתאם למגדרם, כשהם לא במדים. "הצי יאפשר לחייליו לנהל חיי חברה לפי המגדר המועדף עליהם", הודיע דובר של הצי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ