טראמפ: אם הייתי רוצה, הייתי מפטר את כולם, כולל את החוקר מולר

לאחר פרסום דו"ח מולר כתב טראמפ כי היה יכול לסיים את "ציד המכשפות" כלפיו, אך בחר שלא לעשות זאת. אתמול פורסם הדו"ח שקבע כי טראמפ ניסה להשתלט על החקירה ולהדיח את מולר, אולם לא המליץ על תביעה כנגד הנשיא

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנשיא טראמפ בפלורידה, אתמול
הארץ

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיב הלילה (שישי) לדו"ח של החוקר המיוחד רוברט מולר ואמר כי לו היה רוצה לסיים את "ציד המכשפות" כדבריו, היה מפטר את החוקר מולר, אך בחר שלא לעשות זאת. הדו"ח, שפורסם אתמול, קבע כי טראמפ ניסה להשתלט על החקירה ולהדיח את מולר, אך לא המליץ על תביעה נגד הנשיא.

טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו דברים שכתב הפרשן הפוליטי של הערוץ פוקס ניוז: "דונלד טראמפ הופלל, הוא נלחם בחזרה. זו לא הפרעה (לחקירה)". טראמפ המשיך וכתב: "היתה לי הזכות לסיים את ציד המכשפות הזה לו רציתי. יכולתי לפטר את כולם, כולל את מולר, אם הייתי רוצה. בחרתי שלא. היתה לי הזכות להשתמש בפריבילגיה הזאת, ולא עשיתי זאת!".

מאוחר יותר האשים טראמפ את הנשיא לשעבר אובמה שלא טיפל בדיווחים על התערבות רוסיה בבחירות. "כל מה שרוסיה עשתה בנוגע לבחירות 2016 היה בזמן שאובמה היה הנשיא. נאמר לו על כך והוא לא עשה כלום! הדבר הכי חשוב, ההצבעה (בבחירות) לא הושפעה". טראמפ ציטט דברים נוספים שכתב עיתונאי בפוקס ניוז: "אם עשרות תובעים פדרליים בזבזו שנתיים בניסיון להרשיע אותך בפשע, וגילו שהם לא יכולים, זה אומר שלא היו ראיות שעשית את זה. וזה מה שקרה כאן – זה מה שלמדנו מהדו"ח של מולר".

התובע הכללי של ארה"ב ויליאם בר וסגנו רוד רוזנסטין במסיבת עיתונאים במשרד המשפטים בוושינגטון, אתמולצילום: Patrick Semansky/אי־פי

אתמול פרסם התובע הכללי של ארה"ב ויליאם בר את הדו"ח של החוקר המיוחד רוברט מולר בעניין חקירת התערבות רוסיה בבחירות לנשיאות ב-2016. הדו" קבע כי רוסיה התערבה "באופן גורף ושיטתי" לטובת דונלד טראמפ במערכת הבחירות האחרונה, וכי ראשי מטה הבחירות של טראמפ היו מודעים למאמצי הקרמלין, אך לא דיווחו על כך לאיש.

בד"וח תיאר מולר עשרה מקרים אפשריים שבהם טראמפ היה מעורב בשיבוש הליכי חקירה, ורמז שהקונגרס עשוי להחשיב אותם כפשעים ולהגיש תביעה. עם זאת, הוא עצמו לא המליץ על תביעה שכזו. במסיבת עיתונאים לפי פרסום הד"וח אמר התובע הכללי בר כי " לאחר כמעט שנתיים של חקירות, אלפי צווי זימון לבית המשפט, מאות צווים וראיון עדים, החוקר המיוחד אישר שממשלת רוסיה תמכה במאמצים להתערב באופן בלתי חוקי בבחירות לנשיאות ב-2016, אבל לא מצא שהקמפיין של טראמפ או אמריקאים אחרים קשרו קשר עם מאמצים אלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ