הורים מארה"ב שכלאו והרעיבו 12 מילדיהם במשך שנים יישלחו למאסר עולם

דיויד ולואיז טרפין מקליפורניה קשרו את הילדים למיטותיהם, נתנו להם לאכול פעם ביום ולהתקלח רק פעם בשנה. שנה אחרי שחרורם, הילדים הגדולים העידו: "ההורים שלי לקחו ממני את כל חיי"

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לואיז טרפין בבית המשפט, אתמול
לוגו אי-פי

בית המשפט גזר מאסר עולם על הורים שכלאו והרעיבו במשך שנים 12 מילדיהם בביתם בקליפורניה. שני הילדים הגדולים של דיויד ולואיז טרפין דיברו לראשונה לפני מתן גזר הדין להוריהם. "אני לא יכול לתאר במלים את מה שעברנו בילדותנו", אמר הבן, "לפעמים עדיין יש לי סיוטים על דברים שחווינו, כמו לראות את האחים שלי קשורים בשלשלאות ומוכים".

שני הילדים הגדולים, בני 30 ו-27, סיפרו שהם מתחילים להתרגל לחיים החדשים שלהם, שנה לאחר שאחותם, שהיתה אז בת 17, הצליחה לברוח ולהתקשר למשטרה. השוטרים שהגיעו למקום תיארו אותו כ"חלום בלהות": הילדים, בני שנתיים עד 29, היו קשורים למיטותיהם. הם היו מזוהמים, שכן הורשו להתקלח רק פעם בשנה, וקיבלו אוכל פעם ביום. הם ישנו במשך מרבית היממה והיו פעילים רק כמה שעות מדי לילה.

דיויד טרפין בבית המשפט, אתמולצילום: Will Lester/אי־פי

הילדים אמרו בראיונות שהם ואחיהם משלימים פערים שלא למדו במשך שנות ילדותם, ולומדים כיצד לרכב על אופניים, לשחות או לבשל. בני המשפחה עדיין נראים רזים במיוחד לאחר שנים ארוכות של תת-תזונה. "מה שקרה נשאר בעבר. אני אוהב את ההורים שלי וסלחתי להם על הרבה מהדברים שהם עשו לי", אמר הבן. לפי העדויות בבית המשפט ההורים טענו שהם מגנים על ילדיהם וקשרו אותם למיטה מחשש שיאכלו יותר מדי סוכר וקפאין.

כשילדיה העידו בפני בית המשפט, אמם לואיז בת ה-50 מיררה בבכי. "אני מצטערת על מה שעשיתי ועל שפגעתי בילדים שלי", אמרה, "אני אוהבת אותם כל כך". בעלה, דיויד, לא התנצל בפני הילדים בבית המשפט אבל כן איחל להם הצלחה בחייהם החדשים והביע תקווה שיבקרו אותו בכלא. לאחר מכן הוא התחיל לבכות. עורך דינם של שבעת ילדיהם הבוגרים של בני הזוג אמר כי חלקם מתכננים לשמור על קשר עם הוריהם, בעוד אחרים לא רוצים לראותם.

דבריו של עורך דינם של הילדים

גזר הדין, מאסר עולם עם 25 שנים ללא סיכוי לחנינה, לא הפתיע איש בבית המשפט. ההורים הודו במעשיהם במסגרת עסקת טיעון בפברואר השנה. "ההורים שלי לקחו ממני את כל חיי", אמרה לבית המשפט בתם הבכורה, בת 30 כיום, "אבל כעת אני לוקחת את חיי בידיים שלי. הם היו קשים, אבל כעת אני חזקה. נאבקתי כדי להיות האדם שאני כיום. ראיתי איך אבי שינה את אמי. הם כמעט הצליחו לשנות אותי, אבל הבנתי מה מתרחש ועשיתי כל שביכולתי כדי לא להפוך להיות כמוהם".

הילדים הצעירים יותר לא דיברו לפני מתן גזר הדין, אך חלקים ממכתב שחיברו הוקרא באוזני השופט. הילדה שכתבה אותו תיארה שהיא זוכרת את אמה יושבת בכסא ובוכה, ואומרת לעצמה שהיא "לא יודעת איך זה קרה". הילדה כתבה עוד כי היא חושבת שהוריה לא ידעו שהילדים חווים תת-תזונה, כי הם חשבו שהם פשוט קטנים ורזים כמו אמם. במשפט הובאו גם דבריהם של השוטרים שהגיעו לבית המשפחה, שתיארו "חורבה מלאה באשפה ופסולת אנושית". החוקרים הגיעו למסקנה שהילד היחיד שלא עבר התעללות פיזית הוא הילד הצעיר ביותר, שהיה בן שנתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ