המשטרה בברזיל תפסה תוכי בחשד שהתריע בפני סוחרי סמים ששוטרים מתקרבים

לפי דיווחים בתקשורת הברזילאית, סוחרי הסמים לימדו את התוכי לקרוא: "אמא, המשטרה!". עיתונאי שראה מקרוב את התוכי תיאר אותו כציפור "סופר צייתנית", שסגרה את מקורה ברגע ש"נעצרה": "עד כה הוא לא השמיע קול... שקט לגמרי"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
תוכי מסוג אפרור אפריקני, השנה
לוגו גרדיאן
גרדיאן

המשטרה תפסה תוכי בצפון ברזיל, בחשד שסוחרי סמים אילפו אותו להתריע מפני המשטרה. לפי דיווחים בתקשורת הברזילאית, סוחרי הסמים לימדו את התוכי לקרוא: "אמא, המשטרה!".

"בוודאי אימנו אותו לעשות את זה", אמר שוטר שהשתתף במבצע בווילה אירמה דולצ'ה, קהילה ענייה במדינת המחוז פיאווי. "ברגע שהמשטרה התקרבה הוא התחיל לזעוק", הוסיף השוטר.

הידיעה ב"גלובו"

עיתונאי ברזילאי שראה מקרוב את התוכי אחרי שנתפס בידי המשטרה, תיאר אותו כציפור "סופר צייתנית", שסגרה את מקורה ברגע ש"נעצרה". "עד כה הוא לא השמיע קול... שקט לגמרי", אמר העיתונאי.

אלכסנדר קלארק, וטרינר מקומי, אישר שהתוכי לא שיתף פעולה עם חוקריו: "הרבה שוטרים הגיעו והוא לא אמר כלום". רשת התקשורת הברזילאית גלובו דיווחה שהתוכי סוחר הסמים נמסר לידי גן חיות מקומי, שם הוא ילמד לעוף במשך שלושה חודשים לפני שישוחרר בטבע.

התוכי אינו החיה הראשונה שסייעה לסחר הסמים בברזיל, אף שעד כה רוב החיות שנתפסו בתחום היו זוחלים. ב-2008 נתפסו שני תנינים קטנים בריו דה ז'נירו, בחשד שסוחרי סמים נתנו להם לאכול את אויביהם. אביהם של אחד החשודים הכחיש את הטענות, ואמר שהכנופיה של בנו ניסתה לעשות זאת פעם אחת – אך התנין סרב לאכול את הגופה.

לכתבתו של טום פיליפס בגרדיאן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ