ניו יורק טיימס פרסם קריקטורה עם מאפיינים אנטישמיים - והתנצל

בקריקטורה נראה נשיא ארה"ב חובש כיפה ומובל על ידי נתניהו בדמות כלב נחייה שעונד על צווארו מגן דוד. בהתנצלות שפרסם העיתון כונתה הקריקטורה "פוגענית" וצוין כי פורסמה בשל טעות בשיקול הדעת

אמיר תיבון
אמיר תיבון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים101
אמיר תיבון
אמיר תיבון

העיתון ניו יורק טיימס התנצל הערב (שבת) על פרסום קריקטורה שלשום בעמודי הדעות במהדורה הבינלאומית שלו, שבה נראה נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מובל בידי כלב נחייה שפניו הם אלה של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הכלב" נראה עונד קולר שעליו סמל מגן דוד, ו"טראמפ" נראה חובש כיפה לראשו. הקריקטורה הופיעה מעל למאמר של הפרשן הפוליטי הבכיר תומס פרידמן, שעסק במשבר ההגירה.

בחשבון הטוויטר של מדור הדעות של העיתון פורסם נוסח ההתנצלות, שצפוי להופיע בגיליון המודפס ביום שני. בפתח הודעת ההתנצלות מתארים עורכי המדור את הקריקטורה כ"מכילה ביטויי אנטישמיות". לדבריהם, "הקריקטורה היתה פוגענית, וזו היתה טעות בשיקול הדעת לפרסם אותה". עוד נכתב כי הדפסתה היתה תוצאה של "טעות בשיקול הדעת" וכי היא הוסרה. 

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין, פנה היום לבכירים בניו יורק טיימס ודרש להסיר את הקריקטורה מאתר העיתון ולהתנצל על כך. דיין אמר כי הקריקטורה נושאת מסר אנטישמי מובהק. במערכת העיתון הבהירו בשיחות עמו כי דרג העריכה הבכיר לא היה מודע לתכני הקריקטורה.

דובר צה"ל לשעבר בשפה האנגלית, סגן-אלוף במיל' פיטר לרנר, גינה את פרסום הקריקטורה שאותה כינה "שערורייתית ואיומה". בדברים שכתב בחשבון הטוויטר שלו הוא הוסיף כי "אין לזה שום קשור לחדשות. זו אנטישמיות מכוונת במטרה להכעיס".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ